Anasayfa Dünya Komutan Orhan ve HKO şehitleri Hollanda’da anıldı

Komutan Orhan ve HKO şehitleri Hollanda’da anıldı

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 09:11
Yazdır PDF

nubar ozanya 5 mkp hollandada anıldı 2

Hollanda: TKP/ML üyesi TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan ve Dersim’de şehit düşen 5 MKP gerillası 26 Ağustos günü Hollanda’da anıldı.

26 Ağustos günü Hollanda’nın Lahey şehrinde, Rojava’da devrimci savaş görevlerini yerine getirirken şehit düşen TKP/ML üyesi, TİKKO savaş generali Nubar Ozanyan ve faşist kolluk güçleriyle çatışırken ölümsüzleşen MKP/HKO savaşçıları Yılmaz Kes, Mahir Özgül, Sevda Serinyel, Fırat Kasun ve Uğur Yalçın için anma etkinliği gerçekleştirildi.

 

"Tüm halk savaşçılarının anıları hep diri kalacak"

Devrimci dost örgütlerin de katıldığı anma saygı duruşu ile başladı. TİKKO savaş generali Nubar Ozanyan’ı (Orhan) anmanın, onun 41 yıllık mücadele tarihinden öğrenip, geride bıraktığı izlerin faşizme ve emperyalizme karşı sürdürülen mücadele açısından önemi üzerine kısa bir konuşma yapıldı. Açılış konuşmasının ardından TKP/ML Ortadoğu Parti Komitesi'nin Ozanyan için yaptığı açıklama okundu.

TKP/ML Örgütleme Komitesi'nin açıklamasını okunmasıyla devam eden anmanın ikinci bölümünde MKP Hollanda taraftarlarının anmaya ulaştırdıkları yazı okunarak, Dersim’den Rojava’ya şehit düşen tüm halk savaşçılarının anılarının hep diri kalacağını ifade edildi. MLKP, Demokratik Toplum Merkezi ve Revolutionaire Eenheid (Devrimci Birlik) adına yapılan konuşmaların ardından anmanın ikinci bölümü komutan Orhan’ın öğrencisinin onu anlattığı yazı okunarak sonlandırıldı.

Komutan Orhan’ın yeni görüntüleri ve Rojava’da Enternasyonal Özgürlük Taburu'nun gerçekleştirdiği anma izlendikten sonra, anmaya katılanlarla birlikte “sen ölmedin yiğidim” türküsü söylenerek anma etkinliği sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü