Anasayfa Dünya "Halk Savaşçıları Ölümsüzdür" etkinliği gerçekleşti

"Halk Savaşçıları Ölümsüzdür" etkinliği gerçekleşti

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 10:24
Yazdır PDF

21208593 10213596212237950 1360120927 nZürih: TKP/ML (Türkiye Komünist Partisi Marksist Leninist) üyesi TİKKO ( Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu ) komutanı Nubar Ozanyan ve MKP /HKO (Maoist Komünist Partisi–Halk Kurtuluş Ordusu ) savaşçıları Uğur Yalçın ve Fırat Kasun, 27 Ağustos Pazar günü İsviçre’nin Zürih şehrinde anıldı. Anma etkinliği Partizan ve Halkın Günlüğü tarafından örgütlendi.

Anma örgütleyici kurumlar adına yapılan selamlama yazısının okunmasının ardından, etkinlik Uğur Yalçın, Fırat Kasun ve Nubar Ozanyan şahsında tüm devrim ve komünizm şehitleri adına saygı duruşu ile devam etti.

Anma program akışı Halkın Günlüğü temsilcisinin konuşması ile devam etti. Temsilci konuşması ardından Fırat Kasun ile yapılan bir röportajın görüntüleri izlenildi.

Zürih EKM (Eğitim Kültür Merkezi) Eşbaşkanı’nın Nubar Ozanyan için yazdığı şiiri kitle ile paylaştı. Anma Nubar Ozanyan’ın aramızdan ayrılmasının ardından yayınlanan TKP/ML Ortadoğu Parti Komitesi açıklamasını okumasıyla devam etti.

 

“General Martager Ölümsüzdür“

Bütün yaşamını Proletarya Partisi’nin ve devrimci mücadelenin gelişip güçlenmesine adayan Nubar Ozanyan’ın ardından, yaşanan sorunların çözümü için Proletarya Partisi’ni ileriye taşıyacağı iddiası ile TKP/ML Örgütlenme Komitesi açıklamasının da içinde yer aldığı sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Anma etkinliği katılım sağlayarak devrimci dayanışma gösteren örgüt temsilcilerinin konuşmaları ile devam etti.

 

“Yaşasın Devrimci Dayanışma”

Uğur Yalçın, Fırat Kasun ve Nubar Ozanyan için yapılan anma akışı esnasında İsviçre HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi), MLKP (Marksist Leninist Komünist Partisi, DKP (Devrimci Komünarlar Partisi), Revolutionärer Aufbau (Devrimci İnşa Örgütü) temsilcileri birer konuşma yaptı. PKK (Partiya Karkerên Kürdistan) yürütme Komitesi de anma etkinliğine açıklama göndererek dayanışma mesajlarını iletti. Asuri-Süryani Devrimciler Birliği ve Rote Hilfe (Kızıl Dayanışma) anma etkinliğine katılarak dayanışma gösterdi.

 

Tutsak Partizan Mehmet Yeşilçalı’dan mesaj

Mehmet Yeşilçalı Alman Devletinin tecrit ve teslim alma saldırıları altında Nubar Ozanyan yoldaşı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığını eşi Gülten Yeşilçalı aracılığı ile dile getirildi.

Mehmet Yeşilçalı’nın ”Tecrit koşullarında bedenimizi teslim alabilirler ancak mücadelemizi asla teslim alamayacaklar. Nubar yoldasın mücadelesi mücadelemizdir. Onun mücadelesi önünde saygı ile eğiliyorum” sözleri anmaya katılanlara iletildi.

Kulağınızda çınlayan halkın yükselen sesiyiz biz” Anma etkinliği kavga ve direniş türkülerinin hep bir ağızdan söylendiği müzik dinletisinin ardından yeni mücadele alanlarında buluşma çağrısı ile sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü