Anasayfa Dünya Paris ve Mulhaus’da Devrim ve Komünizm şehitleri coşkulu bir katılımla anıldı

Paris ve Mulhaus’da Devrim ve Komünizm şehitleri coşkulu bir katılımla anıldı

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 17:48
Yazdır PDF

paris mulhousParis-Mulhaus: 26 /08 2017 tarihin Fransa’nın Mulhaus ve 27.08.2017 tarihinde Paris’te Rojava’da ölümsüzleşen, TKP/ML-TİKKO üyesi Rojava komutanı Nubar Ozanyan ve Dersim-Hozat’ta MKP-HKO savaşçıları Uğur Yalçın ve Fırat Kasun Halkın Günlüğü ve Partizan’ın birlikte örgütledikleri ortak iki anmayla anıldılar.

Anma etkinlikleri Paris Dersim Kültür Merkezi ve Mulhaus’ta Acotf derneginde gerçekleşti.

Anma örgütleyici kurumlar adına yapılan konuşmaların ardından, Uğur Yalçın, Fırat Kasun ve Nubar Ozanyan şahsında tüm devrim ve komünizm şehitleri adına saygı duruşu ile devam etti.

Ardından Nubar Ozanyan için TKP/ML-TİKKO Rojava komutanlığının yayınlamış olduğu açıklamanın okumasıyla devam etti. 

Devamında MKP-HKO savaşçıları Uğur Yalçın ve Fırat Kasun için MKP-SB tarafından yapılan açıklamanın okunmasıyla birlikte anma etkinliğine katılım sağlayarak devrimci dayanışma gösteren örgüt temsilcilerinin konuşmaları ile devam etti.

KCD-E, MLKP ve ODAK adına yapılan konuşmalarda güçleri birleştirmenin ortak hareket etmenin mücadelelerinin devamcısı olacaklarının altının çizildiği dayanışma konuşmaları yapıldı.

Açıklamaların ardından Nubar Ozanyan için hazırlanan sinevizyon gösterimi sunuldu.

Anma etkinliği katılım ve sahiplenmenin belirli bir düzeyde kendini hissettirdiği, anlamlı bir kitlesellikte, onların anısına yakışan bir tarzda amaca uygun bir temelde başarıyla gerçekleştirildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü