Anasayfa Dünya Mannheim’de anma: “Düşmanın korkusu bizlerin azim ve umudu!”

Mannheim’de anma: “Düşmanın korkusu bizlerin azim ve umudu!”

Salı, 29 Ağustos 2017 09:29
Yazdır PDF

mannheimde anmaBirçok kurum kuruluş, örgüt ve birey Nubar Ozanyan hakkında açıklama yayınladı ve yayınlıyor. Kimi anılarını, kimi mücadeleye verdiği yaşamını, mücadelenin Komutan Nubar ile vücuda dönüşmüşlüğünü, kimi mütevaziliğini yazdı. Nubar Ozanyan yoldaşın davaya adanmışlığı iradesi düşmanın korkulu kabusu, bizlere halk kitlelerine umut olmuştur.

 

Mannheim’de geçtiğimiz hafta biraraya gelen Özgür Gelecek okurları Rojava’da DAİŞ’e karşı savaşırken ölümsüzleşen Nubar Ozanyan (Orhan) için bir anma düzenledi. Komutan Nubar şahsında saygı duruşu ile başlayan anmada Nubar’ın hayatı ve mücadelesi üzerine sohbetler edildi.

Komutan Orhan’ın örgütlenme ve halk kitlelerine yaklaşım tarzını ele alarak konuşan Özgür Gelecek okurları, özellikle de Avrupa’da olduğu dönemlerde görevlerini hiçbir şekilde küçümsememe halinin tüm devrim ve demokrasi mücadelesi yürütenlerce örnek alınması gerektiği vurgulandı. Komutan Orhan’ın 61 yaşında ve hala silahlı mücadele içerisinde oluşunun, mücadeleden uzak durma ve mücadelenin bir parçası olmaktan vazgeçme durumlarına en güzel ve en doğru cevap olduğu belirtildi.

Anmada “TKP/ML TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan Ölümsüzdür” yazılı bir pankartın ve yine komutan hakkında yazılan yazıların olduğu bir köşe kuruldu.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü