Anasayfa Dünya 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde faşizm lanetlendi

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde faşizm lanetlendi

Pazartesi, 04 Eylül 2017 11:28
Yazdır PDF

1 eylül barış dünya günüde faşism lanetlendi 1Almanya:1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ATİF-Hannover, “Nuriye ve Semih’i yaşatalım” standı açtı.

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ATİF-Hannover tarafından, Hannover’in merkezi yerinde; “Nuriye ve Semih’i Yaşatalım” standı açıldı. Kitleler tarafından ilgiyle izlenen stantta, faşist Türk devletinin basıları ve uygulamalarını protesto eden bildiriler dağıtıldı. Aynı anda gerçekleşen Die Linke’nin mitinginde de ATİF temsilcisi bir konuşma gerçekleştirdi.

ATİF temsilcisinin yaptığı konuşmada, hapishanede tutuklu bulunan Nuriye ve Semih’in direniş ve açlık grevi mücadelesi anlatıldı. Faşist Erdoğan diktatörlüğünün uygulamaları teşhir edildi.

 

ATİF, kitleleri enternasyonal dayanışmaya çağırdı

2 Eylül Cumartesi günü ise, Enternasyonal Liste/MLPD tarafından düzenlenen mitinge ATİF-Hannover da katılım sağlayarak “Nuriye ve Semih yaşamalı” standını tekrar açtı.

TC devletini ve teşhir eden bildirilerin dağıtımının yanında ATİK’in bildirileri de dağıtıldı.

Miting’de Enternasyonal Liste/MLPD milletvekili adayı Merve Gizem’de bir konuşma yaparak, Emperyalist Alman devletinin Türk devletine verdiği desteği geri çekmesini istedi. Alman emperyalist burjuvazisinin komünistleri, devrimcileri ve Kürt yurtseverlerini kriminalize etmek için 129a/b maddelerini canlı tutuğunu ve bunun ise Türk devletine doğrudan bir destek anlamını taşıdığını belirten Gizem, bu yasanın derhal kaldırılması içerdeki siyasi tutukluların ve mahkumların derhal serbest bırakılmasını istedi.

 

1 eylül barış dünya günüde faşism lanetlendi 2Münih yargılamaları protesto edildi

Gizem’in ardından MLPD Kuzey Eyaletleri sorumlusu da bir konuşma yaparak, genel siyasal değerlendirmelerin yanı sıra, Alman burjuvazisinin politikasını eleştirdi. MLPD Kuzey Eyaletleri sorumlusu, faşist Almanya için Alternatif Partisi’nin ve diğer faşist örgüt ve partilerin kapatılmasını istedi. “TKP/ML üyesi oldukları” gerekçesiyle Münih’de yargılanan on tutsağın derhal serbest bırakılmasını isteyen MLPD Kuzey Eyaletleri sorumlusu, TKP/ML’nin Almanya ve diğer AB ülkelerinde yasak olmadığını bir kere daha hatırlattı.

Aynı meydan’da bulunan SPD ve AfD (Almanya için Alternatif Partisi) kitleler tarafından protesto edildi. Meydanda bulunan AfD kısa süre içinde çadırını toplayıp girmek zorunda kaldı.

Enternasyonal Liste/MLPD mitinginde müzisyen Özden Çiçek’in üç ayrı dilde söylediğ, Çav Bella şarkısının ardından miting, Enternasyonal Marşı’nın hep bir ağızdan söylenmesiyle son buldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü