Anasayfa Dünya ProMigra Dernek Pikniği tüm engellemelere rağmen gerçekleştirildi

ProMigra Dernek Pikniği tüm engellemelere rağmen gerçekleştirildi

Cuma, 08 Eylül 2017 13:47
Yazdır PDF

IMG 20170903 WA0013 1Mannheim:  Almanya Mannheim Belediyesi'nin tüm engelleme çabalarına rağmen her yıl düzenlenen ProMigra-e.V pikniği gerçekleştirildi.

Almanya’nın Biblis kentinde ProMigra-e.V tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da 8’ncisini gerçekleştireceği piknik etkinliği Mannheim belediyesi tarafından engellenmeye çalışıldı. Biblis belediyesinden önceden tutulan piknik alanı, Mannheim belediyesi tarafından iptal ettirildi. Bu yasağa karşı piknik etkinliği Mannheim Neckarstadt Natur Freunde derneği alanında 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirildi.

 

“Israrla çözüm üreterek faaliyetlerimizi örgütlüyoruz”

Mücadelenin her alanında azim ve kararlılıkla görevlerimize sarılmalı, örgütlenmeliyiz. Tüm yasaklara rağmen çözümsüzlüğün yolunu değil ısrarla çözüm üreterek faaliyetlerimizi örgütlüyoruz” denilerek yapılan açılış konuşmasının ardından TKP/ML üyesi TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan ve MLKP komutanlarından Hüseyin Akçiçek şahsında tüm devrim, komünizm ve demokrasi şehitleri şahsında saygı duruşuna geçildi.

ProMigra-e.V başkanı, MLPD (Almanya Marksist Leninist Parti), ve Die Linke (Sol Parti) temsilcilerinin konuşma yapmasının ardından Yeni Kadın temsilcisi de birer konuşma yaparak, “Bu sistemi asıl korkutan, hayatın her alanında baskılara, yoksulluğa, zulme terk edilen halkın örgütlü bir şekilde faşizme karşı koymasıdır” dedi. Yeni Kadın, “Yaşadığımız kapitalist dünyadan uzaklaşmanın olanaklarını en iyi şekilde, kollektivizmle ve emeğimizle pikniklerde; müzik, şiir, fıkra ve birçok kültürel sanatsal olanaklarla yaratılmaktadır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Akın Demircioğlu, Kenan Seren, Sadık Çelik Grup Mojen ezgilerinin dinlemesinin ardından etkinlik sona erdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü