Anasayfa Dünya Meşale ile dayanışma çığ gibi büyüyor

Meşale ile dayanışma çığ gibi büyüyor

Cumartesi, 09 Eylül 2017 10:25
Yazdır PDF

mesale u04Almanya: Ulm’da yapılan mitinge Sol Parti Genel Başkan Yardımcı Milletvekili Heike Heinsel ve Uluslararası Platform-MLPD eyalet ve şehir milletvekili adayları katıldı. HDK-Ulm, AGİF, ADHF, ATİK, Anadolu Federasyonu, Linke Parti, MLPD, SKB, NAV-DEM ve SYKP, Meşale için sürekli alanda.

Türkiye’de tutuklu bulunan Ulm’lü gazeteci Meşale Tolu için 15. haftada, doğup büyüdüğü şehirde dayanışma mitingleri devam etti.  15 haftadır, emek harcayıp Meşale ve onun şahsında tüm tutuklu gazetecilere özgürlük için dayanışma gösterenlere selamlayan komite sözcüsü herkese hoş geldiniz dedi.

 

Tolu’nun Mahkemesinde Silivri’de olacağız!

Sol Parti genel Başkan Yardımcı, Milletvekili Heike Heinsel, Meşale Tolu için sürdürmüş olduğunuz bu güzel dayanışma çok önemli diyen, milletvekili. Erdoğan’ın Türkiye’yi farklı dil, inanç ve düşüncelerin yaşayamadığı bir ülkeye dönüştürdüğünü, farklı düşünenlerin ya tutuklandığını, ya da ülkeyi terk ettiğini söyleyen Heinsel, bu miting aracılığıyla Türkiye’de Tutuklanan HDP eşbaşkanlarına, milletvekillerine ve tüm gazetecilere selamlarını iletti.

Heinsel, Alman devletinin, Türkiye tarafından tutuklanan vatandaşları serbest bırakılması için yeterli girişim ve tavır sergilemediğini söyleyen milletvekili, bu yıl milyonlarca Euro’luk Türkiye’ye silah satışı yaptığını söyledi.

Özgür düşüncenin yanında olduklarını söyleyen Heinsel, 11 Ekim’de ilk kez mahkemeye çıkarılacak olan Gazeteci Meşale Tolu’nun Silivri’de görülecek mahkemesine Sol Parti olarak orada olacaklarını ve Meşale’nin, Deniz’in özgür olması için birlikte mücadele edeciğiz dedi.

 

Her alanda Meşale ile Dayanışma içerisindeyiz

Uluslararsı Platfporm-MLPD milletvekili adayı Julia Scheller, Meşale ile dayanışmamız Almanya genelinde tüm üyelerimiz ve milletvekilleri adaylarımız tarafından tüm bulunduğumuz etkinliklerde konu ediyor, Erdoğan diktatörlüğü tarafından Tutsak edilenler özgürlük istiyoruz diyen Scheller, Alman devletinin, Erdoğan rejimine yönelik tavrının faydacı olduğunu, gerçek siyasi tavır almadıklarını eleştirdi.

Enternasyonal Liste – MLPD milletvekili adayları Gülay Öztoprak ve Gisela Schwab da etkinlikte, meşale için bildiri dağıtıp, imza topladılar. Etkinlik gitar eşiliğinde Almanca ve Kürtçe söylenen özgürlük şarkıları ile devam etti. MLPD, Linke ve diğer Almanyalı ve Türkiyeli aktivistlerin kol kola halaya durması da büyük ilgi gördü. Yoldan geçenler de halaya eşlik etti.

 

7 Ekim’de Meşale ile dayanışma Konserinde buluşalım

Komite adına yapılan konuşmada, 7 Ekim günün yerli ve göçmen sanatçıların, siyasilerin, Avukatların, gazetecilerin katılacağı bir dayanışma konseri planladıklarını söyleyen temsilci, Dayanışma için Tolu’nu mahkemesi öncesi, yüzlerce kişiyle müziğimiz,sözümle ve yüreğimizle o konserde olacağız dedi.

Eğitim emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın pankartının açıldığı mitingte,  184 gündür işlerine geri dönmek için bedenlerini açlığa yatıran arkadaşlarımızla dayanışma içerisinde oldukları belirtiler.

HDK-Ulm, AGİF, ADHF, ATİK, Anadolu Federasyonu, Linke Parti, MLPD, SKB, NAV-DEM ve SYKP üyelerinin katıldığı dayanışma mitingi, önümüzdeki hafta buluşma sözüyle son buldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü