Anasayfa Dünya Mannheim’da Seçim çalışmaları devam ediyor

Mannheim’da Seçim çalışmaları devam ediyor

Pazar, 10 Eylül 2017 17:47
Yazdır PDF

IMG 20170910 WA0001Almanya: ATIF’ınde yer aldığı Enternasyonalist Liste/ MLPD bileşenlerince Mannheim tren garı önünde miting gerçekleştirildi.

Cumartesi(9 Eylül) düzenlenen MLPD(Almanya Marksist Leninist Parti) ATİF(Almanya Türkiyeli Işçiler Federasyonu) standları ve bildirileri ile katılım sağladı.

Günün önemine ilişkin bildirilerin yanı sıra 129 a/b maddeleri ve 10 Türkiyeli devrimcinin Almanya’da tutukluğunu içeren broşürler dağıtıldı.

 

Gabi Fechtner: Biz her hangi bir parti değiliz, işçi sınıfının yanında yerimizi alıyoruz ve alacağız!

MLPD Genelsekreteri Gabi Fechtner bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmasında MLPD’nin diğer düzen partileriyle kıyaslanamacağını, MLPDnin bir emek mevziisi olduğunu, seçim taleplerinin yalnız kağıt üzerinde değil hayata geçirme noktasında da yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

Bu noktada ayrıca MLPD olarak gerçek sosyalizmi inşa etme iddiasını taşıdıklarını ve günümüzde gerçek anlamda sosyalizmi uygulayan bir devlet yapısı bulunmadığının dikkatini çekti.

Fechtner Türkiyeli Devrimci Demokratların bu mitingde yerlerini almasının kendisi açısından önemli ve değerli olduğunu da belirti.

 

Enternasyonalist Liste bileşenlerinden ATIF bir açıklamada bulundu

ATIF’in Enternasyonalist Liste çalışmalarına aktif katılım sağlamasının nedenlerinden birinin demokratik hakların kazanımı noktasında liste bileşenleriyle bu yönlü ortak mücadele sürdürmek olduğunu belirten ATIF Mannheim temsilcisi, günümüz koşularında insan canının değersiz bir noktada olduğunu söyledi.

Aynı zamanda birinci paylaşım savaşından bu yana Alman emperyalizminin Türkiye ile ortaklıklarını ve bugün Münih zindanlarında yargılanmak istenen 10 devrimci, demokratın Alman ve Türk devletlerinin işbirliği sonucu tutsak bulunduklarını vurguladı. Ayrıc yılardır halkı avutan sistem partilerin miatlarını doldurduklarını ve yeni alternatiflerin üretilmesi gerekildiğine dikkat çeken ATIF Mannheim Temsilcisi, Enternasyonalist Liste bundan dolayı bir gerekliliktir dedi.

Mitingde farklı dillerde şarkılar dinlendirildi. Mannheim adayı Josef Buck ve Heidelberg adayı Bernhard Schweigert kısa birer konuşma ile kendilerini tanıtılar.

Bir digger seçimçalışması

17.09.2017 tarihinde Die Linke ve Internationalistische Liste/MLPD bileşenleri ile ATIF bünyesinde seçimler tartışılacak.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü