Anasayfa Dünya Nubar Ozanyan İçin Koblenz’de Anma

Nubar Ozanyan İçin Koblenz’de Anma

Pazartesi, 11 Eylül 2017 09:04
Yazdır PDF

thumbnail koblenzanma3Koblenz: Koblenz Partizan taraftarları tarafından Rojava’da şehit düşen TİKKO Rojava komutanı Nubar Ozanyan için anma düzenlendi.

Partizan taraftarları, Almanya’nın Koblenz kentinde 14 Ağustos’ta devrimci savaş görevlerini yerine getirirken şehit düşen TKP/ML üyesi TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan için 10 Ağustos Pazar günü anma düzenlendi.

Devrim şehitleri şahsında yapılan saygı duruşunun ardından Nubar Ozanyan’ın mücadelesini ve hayatını anlatan sinevizyon gösterimi ve TKP/ML Örgütleme Komitesi’nin bildirisinin görsel sunumu yapıldı.

 

TDH ve Kürt hareketinin önderlerinin mücadelesi Rojava’da sürüyor

Sinevizyon gösterimlerinin ardından Ortadogu Bölge Komitesi’nin bildirisi okundu. PYD Koblenz Temsilcisi Bave Haki söz alarak, Türkiye’de süren devrim mücadelesinin kendileri için önemli olduğunu vurguladı. Haki, Mahirlerin, Denizlerin, İbrahimlerin ve Hakilerin mücadelesinin Rojava’da devam ettiğini dile getirerek Nubar şahsında tüm şehitleri saygı ile andı.

 

Farklı kültür ve inançların bir arada yaşamaları mümkün

Kürdistan İslam Kurumu adına konuşan Hafız Ahmet Turhallı ise, şehitliğin önemli bir yerde durduğunu, halkı ve ezilenler için canını karşılıksız ortaya koyanların yüceltilmeyi hak ettiklerini vurguladı. Turhallı, farklı kültür ve inançlardan insanların bir arada yaşamalarının mümkün olduğunu dile getirerek, farklılıklara saygı duymayan tüm sahte akımlara karşı çıkılması gerektiğini söyledi. Turhallı, Rojava için canını ortaya koyan Nubar’ın şehit olmasının oldukça önemli olduğunu söyledi.

Anma, grup Umuda Haykırış’in seslendirdiği Ermenice, Kürtçe ezgilerle sonlandırıldı.

koblenzanma2

 

koblenzanma


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü