Anasayfa Dünya ATİK Konseyi toplantısını verimli tartışmalarla sonlandırdı

ATİK Konseyi toplantısını verimli tartışmalarla sonlandırdı

Salı, 12 Eylül 2017 16:13
Yazdır PDF

atik toplantisini tamamladiFriedrichshafen: ATİK Konseyi’nin Friedrichshafen şehrinde örgütlediği, federasyon, YDG, Yeni Kadın ve komisyonlarının katılım sağladığı merkezi toplantı 9-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşti.

ATİGF, ATİF, İTİF, HTİF, Fransa Komitesi, Londra Tohum Kültür Derneği, YDG, Yeni Kadın MYK’ları ve konfederasyona bağlı komisyonların katılım sağladığı ilk günün ardından ikinci günkü toplantı gündemleri ile devam etti.

ATİK çatısı altında faaliyet yürüten yöneticilerin önümüzdeki sürecini ve geçmiş sürecini konuştuğu toplantı, ikinci gününde HTİF, Fransa Komitesi, ATİGF ve Londra Tohum Kültür Derneğinin sunumlarının yanı sıra YDG ve Yeni Kadın sunumlarını yaptı. Toplantı akışı içinde federasyon, federasyon olmayan ülkelerdeki bölge komiteleri ve ATİK’e bağlı derneklerin sunum yaptığı merkezi toplantı da YDG ve Yeni Kadın adına da sunumlar yapıldı.

 

“Başarılı pratikler gençlik çalışmasının geleceğini olumlu etkileyecek”

Yeni Demokratik Gençlik (YDG) Merkezi Yönetim Kurulu (MYK) temsilcisi konuşmasında Avrupa’daki faaliyetlerini nasıl ele aldıkları, geçmiş ve önümüzdeki dönem neler yapacakları üzerinden bir sunum gerçekleştirdi. YDG’nin 5 Mayıs’ta Münih mahkemesi önündeki eylemi, Hamburg’da gerçekleşen “Smash G20” eylemlikleri ve son olarak ATİK’in İspanya’da örgütlediği tatil kampını MYK olarak başarılı değerlendirdiklerini ve geçmiş faaliyetlerin gençlik cephesinden önümüzdeki süreçlerini olumlu etkileyecek bir pratik olduğu vurgusunu yaptı.

YDG’nin gençlik çalışmalarını ileriye taşıyacak bir çalışma olan YDG genç kadın çalışmasını nasıl ele alacaklarından ve Ekim Devrimi’nin 100. yılı ile ilgili tüm alanların kolektif çabası ile özel sayı çıkartacaklarını açıkladı. Son olarak 18 Kasım’da YDG’nin örgütleyeceği 27. Gençlik ve Kültür Sanat Festivali çağrısı ile konuşmasını sonlandırdı.

 

“Kadın ilkeleri ve LGBTİ+ çalışmalarını daha örgütlü ele alacağız”

Yeni Kadın MYK adına sunum yapan  başkan yardımcısı ise Yeni Kadın’ın geçmiş ve önümüzdeki dönem faaliyetleri hakkında kısa bir sunum yaptı. Yeni Kadın’ın kongresinde onaylanan 2 yıllık siyasi perspektifini kavramak/kavratmak ve bilince çıkarmak için çalışmalar örgütleyeceğini ve yine belirlenen konularla sürekliliği sağlanmış iç eğitimler örgütleyeceğini dile getirdi.

Yine ihtiyaç olarak hissettikleri konular belirleyerek (“kadın beyanı esastır”, feminizm vs) yönetici organları ile tartışmalar yürüttüğünü vurguladı. Son olarak önümüzdeki dönemde Yeni Kadın faaliyeti olmayan alanlarda örgütlenmeler kurmak ve LGBTİ+ mücadelesini ATİK çatısı altında daha nitelikli ve örgütlü faaliyet şeklinde yürütebilmek adına anlamlı tartışmalar yürüttüklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

ATİK Konseyi’nin örgütlediği toplantı ülkelerin, YDG ve Yeni Kadın sunumlarının ardından kapanış konuşması ile sonlandırıldı. (atik-online.net)

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü