Anasayfa Dünya Devrimci Tutsaklar ile Dayanışma Mitingi Düzenlendi

Devrimci Tutsaklar ile Dayanışma Mitingi Düzenlendi

Cumartesi, 21 Ekim 2017 14:39
Yazdır PDF

atik davaMünih: 20 Ekim’de Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde 10 devrimci tutsak ile dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Frankfurt Meşale Tolu ve Politik tutsaklarla Dayanışma Komitesi tarafından destek sunulan mitingde Almanya Marksist Leninst Partisi (MLPD), Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu (ATİGF), Alman Komünist Partisi (DKP) ve Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu adına konuşmalar gerçekleştirildi. Eylemde aynı zamanda ATİK Yunanistan Tutsaklarla Dayanışma Komitesi tarafından gönderilen mesaj okundu.

MLPD temsilcisi konuşmasında Alman devletinin devrimcilere ve Kürtlere yönelik tutumunun kabul edilemez olduğunu dile getirerek, Münih’te yargılanan 10 devrimci ile dayanışma içinde olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Enternasyonalist Birlik hakkında bilgi veren MLPD, tüm antifaşist ve demokratik kurumları birlik kongresine katılması çağrısında bulundu.

AGİF temsilcisi, Türkiye’de ESP ve ETHA’ya yönelik TC devletinin yaptığı operasyon hakkında bilgiler verdi. AGİF temsilcisi, 31 Mayıs’tan bu yana Alman hapishanesinde tutuklu bulunan ve Afgan mültecinin sınırdışı edilmesine karşı gerçekleşen eylemde mülteci haklarını aktif bir şekilde savunan Serçem’in duruşmasına çağrı yaptı.

ATİGF temsilcisi, Ekim devriminin 100. yıl dönümü vesilesiyle, Ekim’in anlamını ortaya koyarak Ekim’in güncel olduğunu vurguladı.

Yunanistan ATİK Tutsakları ile dayanışma komitesi mitinge bir mesaj gönderdi. Komite mesajında Münih’te yargılanan 10 devrimci için yapılan dayanışma pratikleri hakkında bilgiler verdi ve geniş kesimleri konuya dair bilgilendirdikleri vurgulandı.

ATİK Konsey temsilcisi Almanca ve Türkçe yaptığı konuşmasında, Türkiye’de ESP ve ETHA’ya yönelik gerçekleşen faşist operasyonları ve saldırıları kınadı ve bu saldırıların takipçisi olacaklarını dile getirdi. Konsey temsilcisi, Meşale Tolu şahsında Türkiye’de tutuklanan gazeteciler ile de dayanışma içinde olacaklarını vurguladı ve Münih’te tutuklu bulunan 10 devrimcinin dayanışma eylemlerinin ayda bir yapılmaya devam edileceğini söyledi.

Yeni Kadın ve birçok kadın kurumunun çağrısı ile 24 Kasım’da ATİK tutsakları ile dayanışmak için Mahkeme önünde dayanışma eylemi gerçekleştirilecek.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü