Anasayfa Dünya Partizan ve OCML VP’den George Abdallah ve ATİK’li tutsaklar için eylem

Partizan ve OCML VP’den George Abdallah ve ATİK’li tutsaklar için eylem

Çarşamba, 25 Ekim 2017 10:32
Yazdır PDF

george abdallah icin eylem2Lannemezan: Partizan ve OCML VP, 33 yıldır Fransa hapishanelerinde tutulan Lübnanlı devrimci George Abdallah ve ATİK’li tutsaklara özgürlük talebi için Abdallah’ın tutulduğu Lannemezan Hapishanesi önünde eylem düzenledi, eylemde direnenler selamlandı.

Dünyanın en uzun süreli tutsaklarından biri olan Lübnanlı devrimci George Abdallah ve Nisan 2015 tarihinde Almanya merkezli 4 ülkede gerçekleştirilen ATİK’e dönük operasyon sonrası tutuklanan 10 ATİK’li tutsak için Fransa-Lannemezan’da dün (24 Ekim) bir eylem düzenlendi.

 

“George Abdallah’a özgürlük”

Partizan ve Fransalı Maoist örgüt OCML VP tarafından George Abdallah’ın tutulduğu Lannemezan Hapishanesi önünde gerçekleşen eylemde “Georges Abdullah ve ATİK tutsaklarına özgürlük” yazılı pankart açılırken eylemde 400’den fazla kişi katıldı.

Lannemezan Garı’ndan hapishane önüne sloganlarla gerçekleşen yürüyüşün ardından hapishane önünde Abdallah’ın mektubu okundu. ATİK’li tutsaklar ve Türkiye’de hapishanelerinde direnen devrimci tutsaklarla dayanışma çağrısı yapılan eylemde direnen dünya halkları ve savaşan devrimciler, komünistler selamlandı.

Partizan ve OCML VP adına ortak açıklama yapılmasının ardından eyleme katılan devrimci ve demokrat kurumlar da konuşmalar gerçekleştirdiler. Eylem “George Abdallah’a özgürlük” sloganı ile sona erdi.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü