Anasayfa Dünya Meşale için 22 haftada özgürlük talebi

Meşale için 22 haftada özgürlük talebi

Cumartesi, 28 Ekim 2017 14:50
Yazdır PDF

gazeteci meşale toluAlmanya/Ulm: Geçtiğimiz çarşamba günü duruşması yapılan ve serbest bırakılmayan gazeteci, çevirmen Meşale Tolu için gerçekleştirilen 22. Haftanın eyleminde katılım oldukça yoğundu.

Türkiye’de 30 Nisan’dan bu yana, 6 aydır tutuklu olan Ulm doğumlu Gazeteci Meşale Tolu ve tutuklu tüm gazetecilere özgürlük için 22. kez bir araya gelen Ulm’da Meşale Tolu ile Dayanışma Komitesi Ulm çarşı merkezinde, Münster Meydanı'nda Meşale ve tüm gazetecilerle dayanışmak amaçlı düzenledikleri “Cuma Mitingleri”nin 22.sini gerçekleştirdi.

Komite sözcüsü, katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlarken, Türkiye’de işlerinden atıldıkları için işe geri alınmak talebiyle açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmez ve Semih Özakça için de dayanışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Bu mitingde de, Meşale Tolu'nun pankart ve afişlerinin yanı sıra, Nuriye Gülmez, Semih Özakça ve Deniz Yücel için de pankart ve dövizler açıldı.

Komite sözcüsü yaptığı konuşmada “Sadece Meşale değil, tüm gazeteciler, tüm insan hakları savunucuları, tüm vekillerimiz serbest kalana kadar etkinliğimiz sürecek. Yani her cuma buradayız” dedi.

Meşale’li eylem yapılacak

Basından ve kamuoyundan ilgi gören “Cuma Mitingleri” için yeni öneriler yapılırken, havanın erken kararması nedeniyle de etkinlikte mumların kullanılmasını önerildi.  Önümüzdeki Aralık ayı içerisinde, Meşale'nin için Meşale’li bir eylem yapılacağı duyuruldu.

gösteri de düzenlenecek.

Uluslararası Liste-MLPD, AGİF, ATİF, ADHF, HDK-Ulm, LİNKE, NAV-DEM, Anadolu Federasyonu ve SYKP üyeleri eyleme katılarak destek verdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü