Anasayfa Dünya Belçika’da AKP’li ırkçılar Kürtlere saldırdı!

Belçika’da AKP’li ırkçılar Kürtlere saldırdı!

Salı, 31 Ekim 2017 10:52
Yazdır PDF

belçikaH.Merkezi: Belçika'nın Antwerpen kentinde ırkçı-faşistlerin Kürtlere yönelik saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Brederodestraat bölgesinde son üç gündür Kürtlere ait çok sayıda iş yeri tahrip edilerek, kullanılmaz hale geldi.

"Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a özgürlük" sloganıyla 9 Ekim'de Avrupa turuna çıkan otobüsün, Cuma günü Belçika'nın Antwerpen kentinde Türk ırkçı-faşistlerin saldırısına uğramasının ardından, kentte başlayan saldırılar yaşandı. Kentte yaşayan AKP’liler, Belçika, Hollandanın çok sayıda şehrinden Osmanlı Ocakları ve Ülkü Ocaklarından faşistleri kentte toplayarak Kürtlere ait işyerlerini hedef aldı. Saldırıların Türk Konsolosluğu ve AKP güdümündeki Avrupa Demokratlar Birliği(UETD) tarafından örgütlendiği dile getiriliyor. Otobüse yönelik saldırının ardından gece saatlerinde faşistler Kürtlere ait dükkânlara saldırdı.

Cumartesi günü ise UETD ve Türk Konsoloslukları yöneticilerinin gerek sosyal medya üzerinden gerekse farklı kanallardan yaptıkları çağrılar üzerine, Pazar akşam saatlerinde Belçika ve Hollanda'nın farklı kentlerinde Türk ırkçıları, Brederodestraat'ta toplanarak, Kürt esnaflarına saldırdı. Gece geç saatlere kadar süren saldırılara karşı Kürt gençleri esnafları korumaya çalıştı. Yaşanan çatışmada gözaltına alınanlar ve yaralananlar olduğu öğrenildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü