Anasayfa Dünya Stuttgart’ta 1 Kasım Kobane günü kutlandı

Stuttgart’ta 1 Kasım Kobane günü kutlandı

Perşembe, 02 Kasım 2017 12:26
Yazdır PDF

1 kasım kobane eylemleri 9Stuttgart: Stuttgart’ta devrimci ve demokrat kurumların çağrısı ile 1 Kasım Dünya Kobane Zaferi gününde sokaklara inildi.

Stuttgart Lautenschlagerstraße’de saat 15’de toplanılırken dünya komünizm, devrim, demokrasi ve ulusal kurtuluş mücadelelerinde yitirilenler için saygı duruşu gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından Initiative Kurdistan-Solidarität Stuttgart tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından yürüyüş esnasında dikkat edilmesi gerekilenlerin aktarımının ardından yaklaşık 500 kişi ile yürüyüş başladı.

 

“Savaşan kadın yaşayan kadındır”

Yürüyüşte İnitiative Kurdistan-Solidarität Stuttgart, Yeni Demokratik Gençlik, Partizan, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu, Almanya Demokratik Haklar Federasyonu, Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu, Socialist Youth Movement, Nav-Dem ve Almanya Marksist Leninist Parti (MLPD) gibi yerli ve göçmen birçok devrimci demokratik kurum ve birey yerlerini aldılar. Enternasyonal dayanışma içerikli sloganlar ve marşlar eşliğinde yürünürken, yürüyüş güzergâhı üzerinde yaklaşık 4 metrelik bir YPG bayrağının asılımı izlendi. Rotebühlplatz’da gerçekleştirilen ara mitingde kurumlar adına konuşmalar gerçekleşirken bugün Rojava’da savaşan devrimci güçler ile dayanışmanın önemi vurgulandı. “Savaşan kadın yaşayan kadındır’’ ve ‘‘Faşizme karşı omuz omuza’’ sloganları ile Schlossplatz meydanına girilirken burada eylem marşlar ve halaylar eşliğinde son buldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü