Anasayfa Dünya Yeni Kadın Yürütme Kurulu, ara toplantısını gerçekleştirdi

Yeni Kadın Yürütme Kurulu, ara toplantısını gerçekleştirdi

Pazartesi, 11 Aralık 2017 09:15
Yazdır PDF

yeni kadinATİK Haber Merkezi | “Tüm bileşenlerimizle uyum içinde çalışmalarımızı büyüterek yolumuza devam edeceğiz” diyen Yeni Kadın 14. Dönem MYK’sının Yürütme Kurulu, 10 Aralık günü ara toplantı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Yeni Kadın Yürütme Kurulu, MYK’nın gerçekleştirdiği iki toplantı arası sürece daha iyi müdahaleci olabilmek için bir kez daha biraraya geldi. 14. Dönem MYK’sı Yürütme Kurulu, dönem dönem güncel gelişmelere anında tavır takınabilmek ve sürece gecikmeden müdahale edebilmek için iki toplantı arasında biraraya gelmektedir.

 

“Direnen tüm kadın tutsaklar için”

Türkiye hapishanelerinde katliam ve direnişle hafızalarda kalan, 19 Aralık Katliamı’nın yıl dönümü sürecine denk gelen 15 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan devrimci tutsakların yargılanan değil, yargılayanlar olduğu duruşma gününde, ATİK Genel Konseyi’nin, Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde gerçekleştireceği mitinge, Yeni Kadın Yürütmesi olarak da çağrı yapma kararı aldı.

Yine Yeni Kadın çalışmaları yürüten tüm bileşenleri ile 10-11 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceği merkezi eğitim kampının görev dağılımının yanı sıra, siyasal perspektifin alanlarda farklı çalışmalarla kavranılması ve kavratılması üzerine bazı yönelimler belirledi.

Son olarak MYK’ya bağlı olan alanlar üzerine yapılan tartışmalarda çalışmaların önünü tıkayacak pratiklere karşı tedbiri kararlar alarak toplantısını sonlandırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü