Anasayfa Dünya Faşist eyleme karşı direnen Red Guards Austin üyeleri tutuklandı

Faşist eyleme karşı direnen Red Guards Austin üyeleri tutuklandı

Pazartesi, 11 Aralık 2017 12:20
Yazdır PDF

red guards austinH. Merkezi: 9 Aralık günü ABD’nin Teksas eyaletinde mülteci karşıtı faşist bir grubun düzenlediği eyleme karşı militan bir direniş sergileyen Red Guards Austin üyesi 4 devrimci tutuklandı.

9 Aralık Cumartesi günü ABD’nin Teksas eyaletinde mülteci karşıtı faşist bir grup eylem düzenlemek istedi. “Domuz eti dağıtımı/bağışı” görüntüsü altında düzenlenen eylemde faşistler ırkçı ve mülteci karşıtı taleplerle yürümek istedi. Faşistlerin bu eylemliliğine müdahale eden ve kendisini Maoist olarak tanımlayan Red Guards Austin üyesi 4 devrimci gözaltına alındı.

 

“Herkes bu ırkçı etkinliklere karşı çıkmalı”

Faşistlerin gerici taleplerine sesini çıkarmayan polis, Red Guards Austin üyelerine saldırarak gözaltına aldı ve ardından tutukladı.

Dört üyesi için kısa açıklama yapan Red Guards Austin, üyelerinin militanca direndiğini ve faşistlerin etkinliklerine engel olarak hedeflerine ulaşmalarına engel olduğunu söyledi. Bağış adı altında sürdürülen bu ırkçı ve faşist etkinliğe herkesin karşı çıkması yönlü çağrı yapan Red Guards Austin, üyeleri için duyarlılık çağrısında bulundu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü