Anasayfa Dünya Anti-faşist taraftar grubu Yeşil Tugay yine “uslu durmuyor”: “Kudüs Filistin’dir!”

Anti-faşist taraftar grubu Yeşil Tugay yine “uslu durmuyor”: “Kudüs Filistin’dir!”

Pazartesi, 11 Aralık 2017 13:36
Yazdır PDF

celtic yesil tugay kudus filistindirH. Merkezi: Daha önce de Filistin’e destek eylemleriyle gündeme gelen ve bu yüzden taraftarı oldukları Celtic’e ceza kesilen anti-faşist ve ırkçılık karşıtı taraftar grubu Yeşil Tugay, bu kez Kudüs için tribünlerdeydi. Yeşil Tugay “Kudüs Filistin’dir” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararına karşı İskoçya tribünleri “Kudüs Filistin’dir” dedi. Bu pankart ve Filistin bayraklarını açan, daha önce de Filistin’e destek eylemleri ile gündeme gelen Celtic’in anti-faşist ve ırkçılık karşıtı kimliğiyle bilinen taraftar grubu “Yeşil Tugay” (Green Brigade) oldu.

 

“Uslu durmayan” Yeşil Tugay, her zaman Filistin halkının yanında!

Takımlarının Hibernian FC ile oynadığı maçta “Kudüs Filistin’dir” yazılı pankart açıp Filistin bayrakları dalgalandıran taraftar grubu en son 17 Ağustos 2016’da, Celtic ile İsrail takımı Hapoel Beer-Sheva arasında oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında Filistin bayrakları açmıştı. Bunun üzerine UEFA disiplin soruşturması açmış ve Celtic’e para cezası vermişti.

“Yeşil Tugay” ise bu cezanın ödenmesi için kampanya başlatmış, cezanın üzerinde toplanacak paranın Batı Şeria’da bulunan Beytüllahim’deki Aida Mülteci Kampı’na tıbbi yardım olarak gönderileceğini açıklamıştı. Kısa süre içinde de kampanya kapsamında cezanın çok üzerinde bir miktar toplanmıştı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü