Anasayfa Dünya Darmstadt’da Parti ve Devrim şehitleri anıldı.

Darmstadt’da Parti ve Devrim şehitleri anıldı.

Pazartesi, 12 Şubat 2018 12:27
Yazdır PDF

IMG 20180211 WA0002Ölümsüzleşenlerimizi anarak, kararlılıkla mücadelelerini sürdürdük-sürdüreceğiz-sürdürüyoruz!

Biliyoruz ki o şanlı bayrağımız hiç bir dönem yere düşmedi/ düşmeyecek. İbrahim’den Mehmet’e, Mercan’dan Beşlere, Cengiz, Hakan, Özgüç’lerden Haydar ve Murat’lara, Aliboğazı’nda ölümsüzleşen 12’lere, yiğit komutan Nubar Ozanyan’da dalgalandı, dalgalanacak.

Onlar! Görkemli direnişleriyle faşizmin karanlığına karşı aydınlığın, umutsuzluğa, yılgınlığa karşı umudun, çaresizliğe, çözümsüzlüğe karşı çözümün yüreklerimizi birleştirip barikat yapmaktan geçtiğini göstererek ölümsüzleştiler. Ölümsüzleşen bedenleriyle yaşamın ve özgür geleceğin yaratıcılarından, mimarlarından oldular.

Biliyoruz ki onları ölümsüz kılan, uğrunda ölümsüzleştikleri idealleri, mücadeleleri de yarattıkları değerleri, bizlere devrettikleri kavganın durdurulamaz akışıdır.

Bugün tohum olup düştüler toprağa.

Ama toprakta, tohumu tez örter ölüm, gömüldü sanırsın oysa toprağa düşmüştür.

Yarıp parçalar kimsesizliği, kırmızı amansız elleriyle ölümlerden doğarız biz yine. Haykırışlarıyla yeniden doğup, karışacaklar aramıza. Adları adlarımız, kavgaları kavgamız olacak. Partiyi devrimi güçlendirip, halkın umudu, geleceğin mimarı, yol göstereni, günü tutuşturacak, yarını yaratacak isyan ateşi olacaklar bizimle.

Yaşam için direnişin olduğu yerde, yaşamın kendisi olmak için direnenlerin ideallerine olan özlem ve saygı ile...

 

Darmstadt: Partizan’ın örgütlediği anma etkinliği 11 Şubat tarihinde Almanya’nın Darmstadt şehrinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşması ardından enternasyonal proletaryanın komünist ustaları şahsında, tüm komünist ve devrim şehitleri şahsında bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi. Akabinde Devrim ve Komünizm şehitlerinin görselleştirildiği sinevizyon gösterimi oldu.

Geçen sene olduğu gibi bu senede birçok örgütün şehit ailelerine plaket taktim edildi. Anma etkinliğinde, TKP/ML TİKKO Örgütlenme Komitesi’nin  “Geleceğin Nişanesi Şehitlerimize Sözümüzdür: Başaracağız, Biz kazanacağız!” başlıklı metni, TKP/ML TİKKO Efrîn çağrısı ve Kürt Demokrasi Toplum Merkezinin mesajı okundu.

Grup Umuda Haykırış ve Grup Simurg marş ve klamlarıyla, umut türküleriyle etkinliğe coşku kattı.

Anmada “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Yaşasın devrimci dayanışma” ve “Gerillalar ölmez yaşasın halk savaşı” gibi birçok slogan atıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü