Anasayfa Dünya İnşaat işçilerinin Cidde’de başlattığı grev devam ediyor

İnşaat işçilerinin Cidde’de başlattığı grev devam ediyor

Perşembe, 08 Mart 2018 09:58
Yazdır PDF

Çalışma koşularının her dönem gündem olduğu inşaat işçilerine yönelik bir hak gaspı da MNG Holding’ten. İnşaat işçilerinin emeklerinin karşılığını 4 aydır ödemeyen Holding, greve çıkan iişçilerin grevini kırmaya çalışıyor. İşçiler Emeklerinin karşılığını alana dek direnişe devam edeceklerini belirtiyor.

 

ciddeH. Merkezi: MNG Holding bünyesinde çalışan taşeron inşaat işçileri, haklarının gasp edilmesine karşı Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde başlattıkları grevi sürdürüyor. 5 bin işçinin çalıştığı Mapa Cidde Konut Projesinde, işçilerin başlattıkları grev 6. gününde.

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde MNG Holdinge ait Mapa Cidde Konut Projesinde 4 aydır ücretleri ödenmeyen taşeron inşaat işçileri, izinlerin iptal edilmesi, yılını doldurup izne gitmek isteyene para ve uçak haklarının verilmemesi gibi hak gasplarına da tepki gösteriyor.

 

“Haklarımızı alana kadar Cidde’de grevdeyiz”

Evrensel’in aktardığına göre, ailelerinin ekonomik sıkıntı yaşadığını belirten işçiler, öncelikli olarak alacaklarının ödenmesini istiyor. MNG Holding patronları ise 1 aylık alacakları ödemenin karşılığında işçileri yeniden çalıştırmak istiyor. Bu teklifin direnişi kırmak için bir hamle olduğuna dikkat çeken işçiler “Greve devam” dedi. İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası üyesi olan ve olmayan işçilerin çalıştığı şantiyede işçiler, görüşmeleri seçtikleri temsilciler yoluyla sürdürüyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü