Anasayfa Dünya ATİF, “Kürdistanlıların demokratik kurumlarının yasaklanmasına karşı mücadeleyi büyütelim”

ATİF, “Kürdistanlıların demokratik kurumlarının yasaklanmasına karşı mücadeleyi büyütelim”

Pazartesi, 12 Mart 2018 11:05
Yazdır PDF

ATİF bir açıklama yayımlayarak, Alman devletinin Kürdistanlıların demokratik kurumlarına yönelik saldırılarını kınayarak, bu yasakçı politikalara karşı mücadeleyi büyütme çağrısında bulundu.

ATİF

H. Merkezi: Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF), “Alman Devletinin Kürdistanlıların Demokratik Kurumlarını Yasaklanmasına Karşı” başlıklı bir açıklama yayımlayarak Alman devletinin Kürdistanlıların demokratik kurumlarına yönelik saldırıları kınadı.

 

 

Alman devleti, demokratik kurumların yürüyüş ve mitinglerini engellemeye çalışıyor!

ATİF, Almanya İçişleri Bakanlığının Mart ayının ilk haftasında tüm bakanlıklara gönderdiği genelgeyle, başta NAVDEM olmak üzere birçok demokratik kurumun miting ve yürüyüş düzenlemesini engellemeye çalıştığını söyledi. 17 Mart’da Hannover’de düzenlenecek Newroz yürüyüş ve mitinginin yasaklanma girişimi, Efrin miting ve yürüyüşlerinin yasaklanma çabasına, 8 Mart günü Mezopotamya Yayınevi ve MİR müziğin basılarak kitap ve CD’lere el konulmasıyla saldırıların devam etmekte olduğunu belirten ATİF, İçişleri bakanlığının çıkardığı kararla, Düsseldorf polisinin üç gün boyunca tırlarla kitap ve CD’leri taşıdığını hatırlattı. ATİF, Kitap ve CD’lerle Kürt hareketinin finanse edildiğini iddia eden bakanlığın bu sebeple yayın evinde bulunan yüzlerce kitaba ve binlerce CD ve kayıt cihazına el konulduğunu söyledi.

 

“Demokratik kurumlarımızı sahiplenmek için mücadeleyi büyütelim”

ATİF açıklamasını şu şekilde sonlandırdı; “İçişleri bakanlığının Kürdistanlıların ve Türkiyelilerin demokratik kurumlarına yönelik yasakçı politikalarını bir kez daha kınıyoruz. Pazartesi günü tüm alanlarda Alman devletinin Mir müzik ve Mezopotamya yayınevinin basılıp, kitap ve CD’lere el konulmasını kınamak için sokakta demokratik tepkilerimizi göstermek için eyleme çağırıyoruz. Yapılacak olan Montagasdemo’lara (Pazartesi yürüyüşleri) katılarak devletin yasakçı politikasını kınayalım. Demokratik kurumlarımızı sahiplenmek için mücadeleyi büyütelim” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü