Anasayfa Dünya ATİF, YDG ve Yeni Kadın; “Newroz Efrin’de Halkların Faşizme Karşı Baharıdır!”

ATİF, YDG ve Yeni Kadın; “Newroz Efrin’de Halkların Faşizme Karşı Baharıdır!”

Salı, 13 Mart 2018 12:23
Yazdır PDF

ATİF, YDG ve Yeni Kadın Hanover’da gerçekleşecek olan Newroz’a katılım çağrısı yaptı. 

atik ydg yenikadin newroz açıklaması

H. Merkezi: ATİF, YDG ve Yeni Kadın Hannover’da gerçekleşecek olan Newroz eylemine yaptıkları ortak açıklama ile katılım çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada, “Zulüm, sömürü ve baskılara karşı direnişimizi büyüterek Newroz meşalesini ellerden düşürmeyelim. Demirci Kawa’nın yakmış olduğu isyan ateşi yolumuzu aydınlatmaya devam etmekte” denildi.

 

“Tarih devrimcilerin sindirilemeyeceğini ve tutsakların tek tipleşmeyeceğini gösterdi”

Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri, her türlü baskı ve saldırıları ile başkaldıran halkları yok etme çabası içerisinde olduğu belirtilen açıklamada, “Alman emperyalizmi, faşist TC devletinin Efrin’e yönelik başlatmış olduğu işgal girişimini tank ve topları ile desteklerken, kendi ülkesinde de gerçekleştirilen protestolarda kitlelere saldırmakta, direnişçilerin bayraklarını, sembollerini yasaklamakta, yurtsever medya ve yayın kuruluşlarına baskınlar gerçekleştirip materyallere el koymaktadır” denildi. TC devletinin kadın, çocuk, gazeteci, yazar, akademisyen veya avukat ayırt etmeksizin OHAL bahanesi altında faşizme karşı ses çıkaran herkesi hapishanelere doldurulduğu söylenilen açıklamada, “Tek Tip Elbise uygulaması ile sindirebileceğini düşünmekte. Tarih bizlere devrimcilerin sindirilemeyeceğini ve tutsakların tek tipleşmeyeceğini gösterdi” denildi.

 

“17 Mart’ta Hannover Schützenplatz’da Newroz ışığında buluşalım!”

50 günü aşkın süredir, ATİF, YDG ve Yeni Kadın faaliyetçileri Efrin işgal girişimini sürdüren faşist TC devleti ve işbirlikçi barbar gerici çetelerine karşı enternasyonal direnişi sokaklarda yükselttikleri kaydedilen açıklamada “Gün; emperyalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı Demirci Kawa’nın yaktığı isyan ateşini harlama günüdür. 17 Mart’ta Hannover Schützenplatz’da Newroz ışığında buluşalım! Newroz Piroz Be!” denildi


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü