Anasayfa Dünya Hindistan’da çiftçilerin talepleri kabul edildi

Hindistan’da çiftçilerin talepleri kabul edildi

Salı, 13 Mart 2018 17:08
Yazdır PDF

hindistan ciftci yuruyusu 12 03 18H.Merkezi: Hindistan’da on binlerce çiftçi, kredi borçlarının ertelenmesi ve ürünlerine yüksek fiyat verilmesi talebiyle gerçekleştirdikleri yürüyüş çiftçilerin taleplerinin kabul edilmesini sağladı.

Hindistan’da yaklaşık 35 bin çiftçi bir hafta süren 167 km’lik yürüyüşün ardından (12 Mart’ta) Hindistan’ın Maharaştra eyaletinden Mumbai’ye vararak toprak mülkiyetlerinin tanınması, kredi borçlarının ertelenmesi ve ürünlerine verilen fiyatın yükseltilmesi talebiyle gerçekleştirdikleri eylemlerini burada sürdüreceklerini duyurmuştu.

TeleSur’un haberine göre Başbakan Narendra Modi liderliğindeki hükümet, çiftçilerin taleplerini kabul etti.

Hindistan Komünist Partisi (Marksist) bağlantılı bir çiftçi örgütünün liderliğinde yürüyen çiftçiler temel taleplerinin toprak olduğunu ve hükümetin çiftçilerin toprakları üzerindeki mülkiyet haklarını tanıması gerektiğini belirtiyor.

Çiftçiler, geçen yıl hükümet tarafından verilen sözlerin tutulmaması üzerine ürünlerine düşük fiyat verilen ve bu sebeple borçlarını ödeyemediği için intihar eder çiftçi sayısının gün geçtikçe arttığına dikkat çekiyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü