Anasayfa Dünya Af Örgütü'nden Boğaziçili öğrenciler için acil eylem kampanyası

Af Örgütü'nden Boğaziçili öğrenciler için acil eylem kampanyası

Cumartesi, 31 Mart 2018 10:01
Yazdır PDF

Uluslararası Af Örgütü, Boğaziçi Üniversitesi’nde “Afrin lokumu” dağıtanlara “Katliamın lokumu olmaz” dedikleri için gözaltına alınan 11 öğrenci için acil eylem kampanyası başlattı.

uluslararasi af orgutu sbH. Merkezi: Boğaziçi Üniversitesi’nde “Afrin lokumu” dağıtanlara “Katliamın lokumu olmaz” dedikleri için Erdoğan tarafından hedef gösterilen ve yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 11 öğrenci için Uluslararası Af Örgütü, acil eylem kampanyası başlattı.

Öğrencilerin, terörle mücadele yasaları kapsamında yargılanma ve üniversiteden atılma tehlikesi altında olduğu vurgusu yapan, Af Örgütü açıklamasında, öğrencilerin askeri operasyona karşı barışçıl muhalefet yaptığı belirtilerek, bunun da barışçıl toplanma ve ifade özgürlüğü hakları kapsamında korunduğu, hem iç hukuk hem de uluslararası hukukun güvencesi altında olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın öğrencileri hedef alan sözlerinin hatırlatıldığı imza metninde, tüm öğrencilerin derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep eden Af Örgütü, öğrencilerin idari bir yaptırıma maruz kalmaması ve eğitimlerine devam edebilmesi çağrısı yapılıyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü