Anasayfa Dünya Efrîn’i Sahiplenme Çadırına gerçekleşen saldırıya Erdoğan’dan destek!

Efrîn’i Sahiplenme Çadırına gerçekleşen saldırıya Erdoğan’dan destek!

Çarşamba, 11 Nisan 2018 11:04
Yazdır PDF

Stuttgart’ta Efrîn’i Sahiplenme Çadırına, saldırı girişiminde bulunan kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından destekleniyor. Erdoğan artık açıktan ve gizlemeye gerek görmeden Avrupa kentlerinde Efrîn işgaline yönelik protestolara saldırıları, faşistler eliyle örüyor.

erdoğan efrine dönük protestoları kendi eliyle örüyor

Stuttgart: Almanya’nın Stuttgart kentinde, 7 Nisan Cumartesi akşam saatlerinde Efrîn’i Sahiplenme Çadırı’na yönelik saldırı girişimi gerçekleşti. Saldırı girişiminin ardından Türkiye’den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıktan, saldırgana destek mesajları geldi. Yaşanan saldırıyı Stuttgart Yeni Demokratik Gençlik Temsilcisi Munzur ile olay anı ve sonrasını konuştuk.

 

- İlk önce olayın nasıl geliştiğini anlatır mısınız?

- Stuttgart Efrîn’i Sahiplenme Platformu olarak yaklaşık üç aydır sokaklardayız. Geçtiğimiz Cumartesi(7Nisan) akşamı saat 18.00 civarında çadırımızda canlı müzik yapılmakta idi. Çadırımıza ilginin yoğun olduğu bir anda gitar çalan arkadaşımızın önüne yaklaşan adının Yusuf Ünsal olduğunu öğrendiğimiz faşist bir metreden az bir mesafeden hızlı hareketlerle fotoğraf çekme çabasına girdi. O kadar yakından çekmenin gerekmediğini belirtmemiz üzerine, küfür ve hakaretler yağdırmaya başladı. Bunun üzerine bizde faşisti çadırın dışına çıkardık. Çadırın güvenliğini sağladıktan sonra orada bulunan polisler saldırgan tavırlarını arttıran faşisti (Yusuf Ünsal) alıp ekip aracına doğru götürdüler.

 

- Çadıra müdahale girişimleri sık oluyor mu?

- Efrîn’e gerçekleştirilen işgali sokaklarda protesto etmemiz, insanları bilgilendirmemiz ve kamuoyu yaratmamız tabi ki birilerinin hoşuna gitmeyecektir. Haklı ve meşru mücadelemiz provokasyonlar ve saldırı girişimleri ile baltalanmak istenmekte. Çadırımıza müdahale etmeye çalışan faşisti, polisin alması ile beraber destekçileri de belirdi. Birinin özellikle telefonu ile faşiste yaklaşarak “Bu çekimi ‘Türk medyasına’ yollayacağım. Bir şey diyor musun abi?” diye sormasının üzerine polis çemberinde bulunan faşist “Reis’e selam. Erdoğan’a canım feda” diye bağırmaya başladı.

 

Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım çadırımıza saldıran faşistleri açıktan destekliyor

- Çadırınıza saldırmak isteyenlere nasıl bir destek geldi?

- Yakından takipçisi olduğumuz Osmanlı Çetelerinin Stuttgart Stammheim Hapishanesi’nde görülen davalarında devrimci ve demokratlara gerçekleştirilen saldırıların Türkiye’den ve bizzat Erdoğan tarafından yönetildiğine belgeleri ile tanık olmaktayız. Stuttgarter Nachrichten ve Spiegel’in ulaştığı belgeler sonucu Erdoğan’ın Osmanlı çetesinin elebaşları ile bizzat görüştüğü ve bu çetelerin aralarında gerçekleştirdikleri konuşmalarda emirleri direk AKP’nin Almanya ayağı UETD’den aldıkları belgelendi. Faşistler kendi sosyal medya hesaplarında tekrardan emirleri ve desteği kimden aldıklarını gösterdiler. UETD başkanları, Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım direk çadırımıza saldıran faşistler ile görüşüyor ve açıktan destekliyorlar.

 

- Buna karşı neler yapmayı düşünüyorsunuz?

- Bizler emperyalizme karşı mücadele eden bir gençlik örgütü olarak yaklaşık 3 aydır Efrîn’i sahiplenen devrimci ve demokratik kurum ve bireyler ile beraber sokaklardayız. Bugün Efrîn’i sahiplenmek, Alman emperyalizminin faşist TC devleti ile kirli çıkar ilişkilerini sokaklarda, meydanlarda teşhir etmek en önemli görevlerimizden biridir. Bugün bizler açısından bir kez daha faşizmin temsilcileri saldırganlıklarını açıktan ifade etmiştir. Meşru ve ortak mücadelemizi bugün büyüterek daha geniş alanlara taşıyacağız. Efrîn direnişini ve işgale karşı koyan Efrîn halkını tüm devrimci duygularımızla selamlayarak, ilerici ve işgal karşıtı tüm insanlığı Efrîn’i sahiplenmeye, eylemliklerimize katılmaya davet ediyoruz.

 

* Röportaj ATİK sitesinden alınmıştır.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü