Anasayfa Dünya Pro Migra derneğinde kahvaltı; 1 Mayıs ve baskın seçimler tartışıldı

Pro Migra derneğinde kahvaltı; 1 Mayıs ve baskın seçimler tartışıldı

Pazartesi, 23 Nisan 2018 11:40
Yazdır PDF

Mannheim’da YDG komitesi, 22 Nisan Pazar günü bir kahvaltı gerçekleştirdi. 1 Mayıs, Türkiye’deki durum ve baskın seçimlerle ilgili tartışmalar yürütüldü. Tartışmalarda, % 85,7 seçimlere katılmalı, % 9,52 Boykot ve % 4,76 çekimser sonucuna varıldı.

Mannheim Pro Migra derneğinde kahvaltı 3

Mannheim: Almanya’nın Mannheim kentinde, Avrupa Türkiyeli İşçiler Federasyonu’na (ATİF) bağlı Pro Migra derneğinde 22 Nisan pazar günü Yeni Demokratik Gençlik(YDG) komitesinin düzenlediği kahvaltı da dernek üyeleri ve dostları bir araya geldi.

Gençlik çalışanları yeni komitelerinin tanıtımı ve yönelimi hakkında geniş bilgi vererek, 1 Mayıs hazırlıkları kapsamında bir sunum yaptı. 1 Mayıs’ın tarihçesi anlatılan sunum da, Mannheim kentinde yaşayan yerli, göçmen işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’a katılmaları, ATİF, YDG, Yeni Kadın kortejlerinde yer almaları için çağrı yapıldı.

Toplantıda bulunan Yeni Kadın çalışanları, MYK‘nın yayınladığı genelgeyi kitle ile paylaştı. Kadınların 1 Mayıs da iş elbiseleri ile ön saflarda yürümeleri için çağrıda bulundu.

 

Seçimlere katılma eğilimi çıktı

Konsey’in talebi olarak ikinci gündem, Türkiye’de yapılacak olan baskın seçimle ilgili, derneklerde ve komitelerde ATİK kitlesi ile birlikte tartışabilmek adına Pro Migra DYK bir sunum gerçekleştirdi.

AKP‘nin nasıl bu düzeye geldiği, T.C’nin bağlı olduğu emperyalist güçler, diğer partilerin durumu, Efrin işgali ve ATİK’in Türkiye’deki seçimlere geçmişten bugüne olan tavrı konusunda kapsamlı bir sunum yapıldıktan sonra katılımcıların fikir ve görüşleri alındı. Verimli ve öğretici geçen tartışmalarda, % 85,7 seçimlere katılmalı, % 9,52 Boykot ve % 4,76 çekimser sonucuna varıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü