Anasayfa Dünya İsviçre Partizan: “Şan olsun 1 Mayıs’ı yaratan ve yaşatanlara!”

İsviçre Partizan: “Şan olsun 1 Mayıs’ı yaratan ve yaşatanlara!”

Pazartesi, 30 Nisan 2018 13:06
Yazdır PDF

İsviçre Partizan Emperyalist saldırganlığa, işgale ve faşizme karşı işçinin üretimden gücüyle 1 Mayıs’ta alanlara, mücadeleyi büyütme çağırıyor.

 

Folie2H. Merkezi: İsviçre Partizan yayımladığı 1 Mayıs çağrısıyla, Zürih’te yapılacak olan merkezi 1 Mayıs yürüyüşüne, “Partizan coşkumuzla sloganlarımızı hep birlikte haykıralım” çağrısında bulundu.

Emperyalistlerin dünya işçi sınıfına, ezilenlere ve dünyanın mazlum halklarına karşı baskı ve sömürüyü daha da yoğunlaştırdığı bir süreçten geçtiği ifade edilen çağrıda şu ifadelere yer verildi:

Kan gölüne çevrilmeye çalışılan Ortadoğu coğrafyasına karşı bölge halkları emperyalist saldırganlığa, işgale, baskı ve sömürüye karşı seslerini yükseltmeye, mücadeleyi büyütmeye devam ediyorlar.

Bugün Batı-Avrupa’da işçi sınıfının toplu sözleşmedeki ısrarı, haklarını sahiplenmede ki duruşu, önümüzdeki dönem sokakların yeniden ısınacağının habercisidir.

Sınıfın ve dünyanın mazlum halklarının emperyalist haydutluğa, işgale, baskı ve sömürüye karşı direnişi, devrimcilere önemli görevler yüklemektedir. İşte bundan dolayı süreci iyi okumalı, kitlelerle buluşmalıyız.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü