Anasayfa EMEK Düzce’de grevdeki işçilere jandarma saldırdı işçiler gözaltına alındı

Düzce’de grevdeki işçilere jandarma saldırdı işçiler gözaltına alındı

Cuma, 25 Ağustos 2017 16:16
Yazdır PDF

duzce-grev-696x392H. Merkezi: Düzce’de, 25 gündür grevde olan Tekno Maccaferri işçileri, kamyon ve TIR’ların çıkışına engel oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı. Birleşik Metal İş Sendikası, yapılanın “grev kırıcılığı” olduğunu belirtti.

Düzce 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Tekno Maccaferri fabrikasında, toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Bunun üzerine Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi 20 işçi, 25 gün önce grev gitme kararı aldı.

Bugün, fabrika önünde toplanan işçiler, TIR ve kamyon giriş çıkışına izin vermedi. Fabrika önüne gelen jandarma, işçileri fabrika kapısından ayrılmalarını istedi. Jandarmanın isteğinin ardından geri adım atmayan işçiler ve Birleşik Metal-İş Sendikası İl Temsilcisi Telat Çelik gözaltına alındı.

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın, Twitter hesabından yapılan açıklamada ise, mal ve makine yüklü TIR ve kamyonların çıkarılmasının suç olduğu belirtildi. Yaşananları “grev kırıcılığı” olarak değerlendiren açıklamada, “Jandarma, işveren talebi ve valilik talimatıyla yasaları ihlâl ederek güç kullanmışlar ve suç işlemişlerdir” denildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü