Anasayfa EMEK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki direniş kazanımla sonuçlandı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki direniş kazanımla sonuçlandı

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 10:56
Yazdır PDF

okmeydanı hastane direniş kazanımla sonuçlandıH. Merkezi: İnşaat İş, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeniden yapım şantiyesinde çalışan üyelerinin ödenmeyen ücretleri için başlattığı direnişi, aynı gün içinde kazanımla sonuçlandırarak bitirdiğini duyurdu.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeniden yapım şantiyesinde çalışan 11 üyesinin ödenmeyen ücretleri için başlattığı direnişi, aynı gün içinde kazanımla sonuçlandırıldığını yazılı bir açıklama yaparak duyuran İnşaat İşçileri Sendikası,(İnşaat İş) “Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde başlattığımız direnişi aynı günde kazandık” dedi.

 

İşçilerin mağdur edilmesi üzerine hastane önünde direnişe geçildi

İnşaat İş yayımladığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB)’ye bağlı TAŞ Yapı bünyesinde yapımı süren Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde çalışan 11 üyemizin 2 aydır ödenmeyen ücretleri için direniş başlattık.

Yüklenici firma Taş Yapı bünyesinde faaliyet yürüten taşeron firma HDY İnşaat’ta çalışan ve 2 aydır ücretleri ödenmeyen 11 üyemizin alacakları HDY İnşaat patronları tarafından “ha bugün ha yarın” denilerek 15 gündür oyalama sürecine takılmıştır. İşçilerin, bayram öncesi paraya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacakları apaçık ortadayken taşeron patronların bilerek-kasıtlı bir oyalama sürecine giderek saçma sapan gerekçelerle üyelerimizi mağdur etmesi üzerine bugün hastane önünde direnişe geçtik.”

Sabah erken saatlerde başlattıkları direnişin, yüklenici firma TAŞ Yapı yetkililerinin işçilerin ücretlerini ödenmesine dair söz vermesi ve üyelerinin bu sözü kabul etmesi üzerine direnişi sonlandırdıklarını dile getiren İnşaat İş, “Ücret haktır, gasp edilemez!

İnşaat işçisi köle değildir!” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü