Anasayfa EMEK 90 Trakyalı cam işçisi Lüleburgaz’da açıklama yaptı

90 Trakyalı cam işçisi Lüleburgaz’da açıklama yaptı

Salı, 24 Ekim 2017 12:20
Yazdır PDF

sisecamda anlasmaH. Merkezi: Şişecam işçileri direniş sonucu elde ettikleri kazanıma ilişkin Kristal-İş Lüleburgaz Şubesi’nde toplantı gerçekleştirdi. “Bugün itibarıyla 90 cam işçisinin işe iadesinin yolu açılmıştır” diyen işçiler mücadelelerine destek verenlere teşekkür ettiler.

Lüleburgaz’da bulunan Paşabahçe Cam fabrikasında işten atılan 90 işçinin hakları için verdiği 20 günlük direniş kazanımla sonuçlandı. Dünden bu yana toplantılar gerçekleştiren işçiler görüşmelerin ardından bu sabah saatlerinde Kristal-İş Lüleburgaz Şubesi’nde toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından işçiler şube önünde kısa bir açıklama yaptılar. İşçiler, Şişecam genel merkezinin, atılan işçilerin Eskişehir’deki fabrikaya alınması yönündeki önerisini kabul ettiklerini açıkladı.

 

“90 cam işçisinin işe iadesinin yolu açıldı”

“90  Trakyalı cam işçisi” adına yapılan açıklamada, atılan bütün işçilerin özlük hakları ile birlikte Eskişehir’deki fabrikaya alınacağı, ancak istemeyen işçilerin ise teşvik primi ile işten ayrılabileceği belirtildi. İşçilere, cuma gününe kadar süre verildiği ve herkesin tercihini bireysel olarak yapacağı ifade edildi.

Anlaşmayı “Bugün itibarıyla 90 cam işçisinin işe iadesinin yolu açılmıştır” diye karşılayan işçiler, mücadeleye destek verenlere teşekkür ettiler.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü