Anasayfa EMEK Ekmek ve Onur Gazetesi’nden 1 aylık kampanya duyurusu

Ekmek ve Onur Gazetesi’nden 1 aylık kampanya duyurusu

Perşembe, 09 Kasım 2017 13:17
Yazdır PDF

ekmek oonurİstanbul: “İnsan çalışmak, onurlu yaşamak hakkımız kazanacağız!” şiarıyla Emek ve Onur Gazetesi tarafından yapılacak kampanyanın duyurusu yapıldı.

İHD’de bir araya gelen Emek ve Onur Gazetesi 1 ay boyunca yapacağı kampanyanın ayrıntılarını duyurarak, işçileri farklı yerlerde saldırılara karşı örgütlediği direnişlerin önemine vurgu yaptı.

Erkan Gökber açıklamadan önce kısa bir giriş yaparak, AKP iktidarının işçi sınıfına dönük kapsamlı saldırı furyası başlattığını belirterek kampanyalarının amacının bir dikkat çekme çalışması olduğunu sözlerine ekledi.

Basın açıklaması ise Emrah Arıkuşu tarafından yapıldı. Arıkuşu, AKP iktidarının 15 yıllık dönemi boyunca işçilerin kazanılmış haklarına el koymak için saldırılarını arttırdığını belirterek, “Hükümet ve patronlar el ele işçileri yalnızca yemek yiyen, bir evde barınan ve üretim sağlayan makinelere çeviriyor” dedi.

Ülkenin işsizlik, pahalılık ve borç batağında olduğunu dile getiren Arıkuşu, çalışma koşullarının ağırlaştığını söyledi.

Arıkuşu, “Ekmek ve Onur olarak işçileri ve emekçileri bu koşullar karşısında birleşmeye, örgütlenmeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz. Rızkımızı çalanlardan hesap soralım, kardeşlik ve dayanışma içinde mahalle dayanışma ağlarında birleşelim. Çünkü birleşirsek kasırgaya dönüşür, saldırıları püskürtebiliriz” dedi.

Basın toplantısı okunan açıklamanın ardından sona erdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü