Anasayfa EMEK Kamu Emekçileri | Mücademiz iş, ekmek ve onur mücadelesidir

Kamu Emekçileri | Mücademiz iş, ekmek ve onur mücadelesidir

Cumartesi, 02 Aralık 2017 10:18
Yazdır PDF

20171201 173001İstanbul: OHAL ile birlikte işlerinden ihraç edilen KESK’li kamu emekçilerin yaklaşık bir yıldır haftanın dört günü Bakırköy, Kadıköy, Kartal meydanlarında ‘yaşam hakkımıza, onurumuza, geleceğimize, alınterimizle kazandığımız işimize, mesleğimize sahip çıkmak, eşit adaletli ve özgür bir yaşamı savunmak için direniyoruz’ diye başlattıkları eylemler 41. hafta Kartal Meydanı’nda devam etti.

Kartal’daki KESK’li kamu emekçilerinin eylemine destek vermek için Kartal Eğitimsen emekçileri Kartal Eğitim şubesi önünden Kartal Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş sırası boyunca sık sık çekilen ajitasyonlar,  “şifrelerle, çalınmış sorularla değil”, alınterileriyle işlerini elde ettiklerine dikkat çeken eğitim emekçileri, “hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır”, “kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” vb sloganlar atılarak alana vardılar.

 

Mücadele ettikçe gücümüz daha çok artacak

Kartal Meydanı’nda ilk sözü alan Kartal eğitimsen şubesi emekçisi, kararnameleri tanımadıklarına ve kararnamelerin hukuksuzluğu her yerde haykırdıkları dile getiren eğitimci “Mücadele ettikçe gücümüz daha çok artacak, O yüzden bu güçle bu nedenle ta ki işimize ekmeğimize geri dönünceye kadar direneceğiz” ifadelerini kullandı.

ıklamanın devamın da iktidara yandaşlık yaparak bir yere gelmediklerini belirten emekçiler; “muktedirler karşısında el pençe divan durmadık, kamusal hizmetler verirken güçlünün değil emekçinin çıkarlarını savunduk dedik.

Son olarak işyerlerinde ihraç edilenlerin işlerini geri alınmalarına vurgu yapan Songül  “Mücadelemiz iş, ekmek ve onur mücadeledir ve meşrudur. Mücadelemiz işimize geri dönünceye ve gasp edilmiş haklarımızı alıncaya kadar devam edecektir” denilerek açıklama sonlandırıldı.

Haksız hukuksuz ihraçlara karşı başlatılan imza kampanyasına özellikle öğrencilerin ilgisi yoğun iken direniş alanına ziyarete gelenlerle güncel tartışmalar yürütüldü. Eylem tüm coşkuyla halaylarla sürdü.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü