Anasayfa EMEK Nuriye Ve Semih Dayanışması | Direnmek ve açlık grevi yapmak suç değildir

Nuriye Ve Semih Dayanışması | Direnmek ve açlık grevi yapmak suç değildir

Cumartesi, 02 Aralık 2017 10:21
Yazdır PDF

20171201 193911İstanbul: Kadıköy’de  Süreyyapaşa  önünde Nuriye ve Semih Dayanışması tarafından yapılan eylem de açlık grevinin 268. Gününde Nuriye Gülmen’in serbest bırakılmasını ve işlerine geri dönmeleri talep edildi.

Süreyyapaşa Operası önünde bir araya gelen kitle “direne direne kazanacağız”, “her yer yüksel her yer direniş”, “KHK’lar gidecek biz kalacağız” vb. sloganların atıldığı eylem sırasında polis tarafından Süreyyapaşa Operası çevresine polis yığını yapıldı.

 

Onlar hak mücadelesini ekmeklerini talep ettiler

Eylem ilk sözü alan İnsan Hakları Vakfı (TİHV) İstanbul Temsilcisi Ümit Efe, haftalardır burada Nuriye ve Semih’in sesini talebini duyurmaya çalıştıkları belirterek, “268 haftadır direnişlerinin taleplerinin çözümü için ses olmaya çalıştık” dedi ve ardından şunları belirtti: “oysaki son derece basit ve çözülebilir bir taleple yola çıktıklarını, onlar hak mücadelesini işlerini ekmeklerini talep ettiler.”

 

“Kavganın ortasında güneşin sofrasında selamlıyorum sizi!”

Ümit Efe’nin konuşmasından sonra Nuriye Gülmen’in sözü okundu. Nuriye ve Semih Dayanışması adına yapılan basın açıklamasında bir bütün olarak devletin direniş sürecini kırmaya dönük siyasi komplonun devletin adalet sürecinden kendini keskin bir şekilde hissettirdiğine değinerek “Nuriye Gülmen’in 3. duruşmaya kadar Semih’in de tutuklu bulunduğu ve öğretmen Acun Karadağ’ın ise tutuksuz yargılandığı dava açık bir şekilde açlık grevini yargılamaktadır. 4. duruşmaya tecrit altında bulunduğu Numune Hastanesi’nde SEGBİS ile bağlanan Nuriye Gülmen’in savunma yapmamasına rağmen savsının mütalaa vermesini savunmanın en üst merciden gaspını ortaya koydu” ifadeleri kullanıldı.

Daha sonra açıklamanın devamında itirafçı Berk Yılmaz’ın yanına Fatih Solok isimli bir iftiracının eklendiğine değinerek, iki iftiracının aynı olaylarla ilgili verdiği taban tabana zıt ifadelerin devletin komplosunu gözler önüne serdiğini ve “Nuriye’nin dostları olarak direnişle girdiği yeni yaşında direnişini selamlıyoruz” denilerek açıklama sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü