Anasayfa EMEK Metal işçileri MESS dayatmalarına karşı eylemde

Metal işçileri MESS dayatmalarına karşı eylemde

Pazartesi, 04 Aralık 2017 12:31
Yazdır PDF

Metal işçileri MESS dayatmalarına karşı eylemdeH. Merkezi: MESS dayatmalarına karşı metal işçileri seslerini yükseltmeye başladı. MESS’in 3 yıllık sözleşme ve yüzde 3,2 zam dayatması tüm beklentilere son verdi. İşçiler tepki olarak tam katılımlı fazla mesaiye kalma eylemi yaptı.

İşçiler patronların 3 yıllık sözleşme ve yüzde 3,2 zam dayatmasına öfkeli. Türk Metal’in fazla mesaiye kalmama eylemine tam katılım sağlayan işçiler, patronları sıkıştıracak, üretime etki eden etkili eylem kararlarının hayata geçirilmesi gerektiğini söylüyor. Patronlardan ve sendikacılardan beklentiye girerek talepleri karşılayan bir sözleşmenin yapılamayacağının bir kez daha ortaya çıktığına dikkat çeken işçiler ise “Sözleşmenin sonucu biz işçilerin ne yapacağına bağlı” uyarısında bulundu.

Bugün sabah saatlerinde çeşitli illerde Birleşik Metal- İş Sendikası basın açıklamaları ve bilgilendirme toplantıları yaparken Türk Metal ise bir fabrikada iki dakikalık çatal bıçak “eylemi” yaparak kölece çalışma koşullarını reddedecek. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü