Anasayfa EMEK “Anıları mücadelemizde yaşayacak, unutmayacağız, unutturmayacağız”

“Anıları mücadelemizde yaşayacak, unutmayacağız, unutturmayacağız”

Perşembe, 21 Aralık 2017 09:30
Yazdır PDF

20171220 164932İstanbul: KHK’lar ile işlerinden ihraç edilen kamu emekçileri direnişlerinin 44. haftasında 19 – 24 Aralık 1978 yılında yaşanan Maraş Katliamı’nın 39. yılında ve 19 Aralık 2000 yılında tabutluk diye adlandırılan hapishanelere gitmek istemeyen tutsaklara yönelik 20 hapishanede “Hayata Dönüş” adıyla yapılan katliamlar kınandı.

Direnişlerinin 44’üncü haftasında katliamların halen devam ettiğine değinilen eylemde, “anıları mücadelemizde yaşayacak, unutmayacağız, unutturmayacağız” denildi.

Açıklamanın devamında, iktidarın 15 Temmuz’dan sonra ilan ettiği OHAL ile onlarca gazete, dergi, TV’nin kapatıldığını, onlarca milletvekili, avukatın ve belediye başkanının tutuklandığını, ülkenin tüm kaynaklarını varlık fonuna devrederek yolsuzlukların meşrulaştırılmaya çalışıldığı ve tüm bunlar yaşanırken her şeyin iyi gittiği algısı, dış güçlerini bizi kıskandığını belirtenlerin patronlara her türlü imkanı sunarak “asgari ücret konusunda işçilerden neden fedakarlık istiyor ?” diye soruldu.

Son olarak, Nuriye ve Semih’in başlatmış olduğu açlık grevinin 287. gününde milyonlarca insanın yüreğine umut ışığı olduğunu, her karanlığın içinde bir ışık doğacağını ve her zulmün sonu olacağını belirten emekçiler, “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Yaşasın iş ekmek onur mücadelemiz”, “Zafer direnen emekçinin” olacak “19 Aralık Maraş ve Hapishane katliamı şehitleri ölümsüzdür” diyerek oturma eylemiyle protesto etti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü