Anasayfa EMEK Beşiktaş Belediyesi’nde 250 işçi iş bıraktı

Beşiktaş Belediyesi’nde 250 işçi iş bıraktı

Salı, 26 Aralık 2017 15:59
Yazdır PDF

Beşiktaş Belediyesinde 250 işçi iş bıraktıH. Merkezi: Beşiktaş Belediyesi bünyesinde çalışan 250 taşeron işçi alacaklarının ödenmemesi üzerine iş bıraktı.

İstanbul Beşiktaş Belediyesi’nde çalışan Genel-İş sendikası üyesi 250 taşeron işçi 9 Eylül 2017’den bu yana birikmiş alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.

Beşiktaş Belediyesi HSC Peyzaj Ticaret firmasına bağlı çalışan DİSK Genel-İş sendikası üyesi 250 işçi, Ortaköy’de bulunan Park Bahçeler Fidanlığında sabah saatlerinde bir araya gelerek alacaklarını tahsil edene kadar çalışmayacaklarını söyledi.

 

“Haklarımızı alana kadar da eylemde olacağız”

İş yeri temsilcisi Rıdvan Çalışkan, “TİS’ten kaynaklı geriye dönük alacaklarımız var. 2 bin TL ile 5 bin TL arasında alacaklarımız bulunuyor. Ödemelerimiz yapıldığı anda işe başlayacağız” dedi. Alacakları için üç defa firma yetkililerinin süre verdiklerini aktaran Çalışkan, “Biz iyi niyetimizi göstererek üç kez firmaya süre verdik. Son olarak 25 Aralık’ta ödeneceği söylendi. Ama ödenmedi. Ne zaman ödenecek diye sorduğumuzda ise muhatap bulamadık. Biz de bunun üzerine iş bırakmak zorunda kaldık. Haklarımızı alana kadar da eylemde olacağız” dedi

 

“Biz bu haklarımızdan vazgeçmek istemiyoruz”

İşçilerden Naif Sumeli ise, yaklaşık bir yıldır düzenli ödeme almadıklarını belirtti. Kadro alıp alamayacaklarının dahi belli olmadığını belirten Sumeli, “KHK’den anladığımız kadarı ile sınavı ve güvenlik soruşturmasını geçmemiz durumunda kadro alacağız. Ama bu da yetmiyor bu sefer de geriye dönük haklardan feragat istenecek. Bizim TİS’ten kaynaklı alacaklarımız var. Biz bu haklarımızdan vazgeçmek istemiyoruz. Alacaklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü