Anasayfa EMEK “OHAL gidecek biz kalacağız!”

“OHAL gidecek biz kalacağız!”

Cumartesi, 30 Aralık 2017 08:58
Yazdır PDF

CIMG1506 1Bursa: 24 Aralık Pazar günü yayınlanan 695 sayılı KHK ile ihraç edilen kamu emekçileri için, KESK Şubeler Platformu bugün Bursa Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Bursa’da ihraç edilen, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Aysun Torun’un hakkında yapılan soruşturma sonucunda Adalet Bakanlığı,Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile işinden ihraç edilmiştir.

KESK Şubeler Platformu adına açıklamayı okuyan Büro Emekçileri Sendikası Bursa Şube Başkanı Süleyman Ayyılmaz; “Aysun Torun yüksek disiplin kurulu tarafından haksız ve hukuksuz olarak işinden ihraç edilmiştir. Ülke olarak tarihimizin belki de en karanlık döneminden geçiyoruz. 17 aydır sürdürülen OHAL hukuksuzluğunun ülkede demokrasi, adalet, eşitlik, özgürlük, insanca bir yaşam isteyen milyonları hedef aldığını bu kesimlere yönelik adeta bir düşman hukuku oluşturduğunu tüm açıklığı ile ortaya koymaktadır” diye ifade etti.

Ayyılmaz konuşmasını devaminda ise, “Üstelik ne kommisyon kararlarında ne de KHK iade listesinde işlerini geri istediği için açlık grevi yapan ve kritik eşikte olan, yaşam haklarının gaspıyla karşı karşıya kalan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça vardır. Yaşanan ihraçlarda yine konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetici ve üyeleri hedef seçilmiştir. Haksız hukuksuz bir şekilde ihraç edilen açığa alınan kamu emekçileri başta olmak üzere emekten, demokrasiden, barıştan, insanca bir yaşamdan yana olan herkesi OHAL/KHK rejimi ile örülen açık faşizme karşı emek, demokrasi ve barış mücadelesinde tek ses, tek yürek olmaya çağırıyoruz” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü