Anasayfa EMEK Akzirve ve İBB’ye protesto: “Sanmayın ki bu iş bitti! Karşınızda örgütlü ambar işçileri var!”

Akzirve ve İBB’ye protesto: “Sanmayın ki bu iş bitti! Karşınızda örgütlü ambar işçileri var!”

Pazartesi, 08 Ocak 2018 12:24
Yazdır PDF

iscilerden ibbye protestoH. Merkezi: Nakliyat-İş Sendikası, rant için yıkılan ve burada çalışan binlerce işçiyi işsiz bırakan Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi için Akzirve Genel Müdürlüğü ve İBB önünde eylem yaptı. Akzirve ve İBB’yi protesto eden yüzlerce işçi “İşimizi, ekmeğimizi, geleceğimizi ranta kurban ettirmeyeceğiz” dedi.

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, yıkılan Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi için İstanbul Büyükşehir Akzirve Gayrimenkul ve Yatırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye önünde eylemler gerçekleştirdi.

 

Yalancı, sahtekâr Akzirve

Yalancı, sahtekar Akzirve Gayrimenkulu protesto ediyoruz” pankartının açıldığı Akzirve Gayrimenkul ve Yatırım önünde yapılan eylemde konuşan Nakliyat-İş Sendikası Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu “Akzirve sanmasın ki bu iş bitti. Karşısında örgütlü Ambar işçisi var. Nakliyat İş var” dedi.

Kolluk kuvvetlerinin etten ve TOMA’dan duvar ördüğü Akzirve binası önündeki eylemde yapılan konuşmalarda Akzirve’nin yapmış olduğu projelerden ev alınmaması istendi. Eylemde sık sık “Yalancı, sahtekâr Akzirve”, “Davamız ekmek davasıdır”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganları haykırıldı.

 

“Biz ekmeğimizi peşindeyiz”

Daha sonra Saraçhane’de bulunan sendika önünde buluşan işçiler buradan Büyükşehir Belediyesi önüne yürüyüşe geçti. “Nakliyeciler Sitesinin keyfi kanunsuz yıkımın sorumlusu İstanbul Büyükşehir belediyesini protesto ediyoruz” yazılı pankart açan işçiler, burada sık sık “İşimize, ekmegimize uzanan eller kırılsın” sloganını attılar.

Burada da bir konuşma yapan Küçükosmanoğlu “Ambarların yıkımı ile ilgili ortada hiçbir tebligat yokken ykım gerçekleştirerek binlerce işçi ekmeğinden edilmiştir. Bu tamamen kanunsuzluktur. Ambarlarda yaşanılan bu keyfiliğin bu hukuksuzluğun bu kanunsuzluğun sorumlusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir” dedi.

Burada konuşmalar yapan işçiler de “Biz ekmeğimizi peşindeyiz” diyerek işçi düşmanlığı yapan İBB’yi protesto ettiler.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü