Anasayfa EMEK Kadro isteyen taşeron işçiler İSKİ’de 3 gün iş bırakıyor

Kadro isteyen taşeron işçiler İSKİ’de 3 gün iş bırakıyor

Pazartesi, 08 Ocak 2018 14:07
Yazdır PDF

iskide is birakmaH. Merkezi: İSKİ’de çalışan taşeron işçiler, kendilerine kadro verilmemesi üzerine kadro talebiyle İSKİ Genel Müdürlüğü önünde 3 günlük iş bırakma eylemi başlattı. İşçiler “Biz kanal işi, bakım onarım ve her türlü arıza işlerini yapan çalışanlarız. 7-24 çalışan işçiler olarak biz de kadro istiyoruz” dediler.

Taşeron işçilere dönük düzenlemelerin ardından kadro başvurusu yapan İSKİ taşeron işçileri, kendilerine kadro verilmemesi üzerine bugün eyleme geçti. İSKİ Genel Müdürlüğü önünde toplanan taşeron işçiler 3 gün boyunca iş bırakma eylemi gerçekleştireceklerini duyurdular. Eyüpsultan’da bulunan İSKİ Genel Müdürlüğü önünde toplanarak kadro isteyen işçiler, muhatap bulamadıklarını belirtti.

 

“Siyasi yetkililerden bir açıklama olana kadar buradayız”

Evrensel’e konuşan işçilerden Mehmet Yavaş “Bugün buraya toplanmamızın amacı sayın Cumhurbaşkanımız bütün taşeronlara kadro veriliyor dedi. Şu an burada İSKİ'de çalışan işçilere kadro yok. Asıl işi biz yapıyoruz ve bu haktan biz de yararlanmak istiyoruz. Çaycısına, temizlikçisine, çöpçüsüne kadro varsa bakım onarımda çalışan bizler de kadro istiyoruz. Biz kanal işi, bakım onarım ve her türlü arıza işlerini yapan çalışanlarız. 7-24 çalışan işçiler olarak biz de kadro istiyoruz. Bunun için kendi aramızda 3 günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. Siyasi yetkililerden bir açıklama olana kadar buradayız” dedi.

 

“Bize bir açıklama yapan da yok”

Diğer bir işçi Mustafa Akay da “İstanbul'da 185 su ve kanal arızasına bakan hiç kimseye kadro yok. Bize bir açıklama yapan da yok. Şebeke Müdürlüğüne kağıt veriyoruz. Biz kabul etmeyiz. Genel Müdürlüğe götürün diyor. Genel Müdürlüğe gidiyoruz. O da biz kabul etmeyiz. Kime götürürseniz götürün diyor. Biz şu an bir muhatap bulamıyoruz” diye konuştu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü