Anasayfa EMEK Betra’da 3 işçi işten atıldı, işçiler direnişe geçti

Betra’da 3 işçi işten atıldı, işçiler direnişe geçti

Perşembe, 08 Şubat 2018 10:23
Yazdır PDF

102357H. Merkezi: Sakarya Pamukova’da kurulu Betra Prefabrike AŞ’de DİSK/Cam Keramik-İş’e üye olan 3 işçinin işten atılması üzerine işçiler fabrikadan çıkmama eylemi başlattı. Polis atılan 3 işçiyi fabrikadan zorla çıkarırken, işçilerin direnişi sürüyor.

Betra’da 3 işçinin işten atılması üzerine üretimi durduran işçiler, arkadaşlarının atılmasını engellemek için fabrikadan çıkmama eylemi başlattı. İşten atılan arkadaşlarının yanında olduklarını belirten Betra işçileri, fabrika giriş kapısında işten atılmalara ilişkin açıklama yaptı.

İşçiler açıklamada arkadaşlarından 3’ünün iş akdinin feshedildiğini sözlü olarak açıklandığını belirterek “Yazılı imzalı bir belge yok. Biz de arkadaşlarımızın yazılı bir belge gelmeden, tebligat gelmeden çıkmayacağını belirttik. Bilmiyoruz bekliyoruz, zor mu kullanacaklar, yoksa müdahale etmeyecekler mi bekliyoruz. Ama biz arkadaşlarımızın arkasındayız. Bırakmayacağız,  o yazılı tebligat gelmediği sürece. Tebligat filan ortada yokken, çıkışınız verildi gidin diyorlar” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü