Anasayfa EMEK Real Market direnişçileri: “Metro’nun bulunduğu her yer mücadele alanımızdır”

Real Market direnişçileri: “Metro’nun bulunduğu her yer mücadele alanımızdır”

Pazartesi, 12 Şubat 2018 09:06
Yazdır PDF

20180211 133218 800x600 2H. Merkezi: Real Market işçileri mücadelelerini hileli iflasa, gasp edilen haklarına, Sarı Sendikacılığa karşı, eylemlerini sürdürüyorlar.

Real Market işçileri, “Metronun bulunduğu her yer direniş alanımızdır” diyerek, hileli bir biçimde iflas ettirilen Real Marketlerin olmadığı illerde de eylemler yapmaya devam ediyor. 31 Ocak günü Eskişehir’de eylem yapan Real Market İşçileri 11 Şubat Pazar günü Bursa’da Metro önünde coşkulu bir eylem gerçekleştirdi.

Bursa’da yapılan eyleme Real Market işçileri aileleri ve birlikte Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı ve yöneticileri katıldı. Eylemde; Metro, Real, Beğendik logolu “Haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz” pankartı Metro’nun bahçesine asıldı. “Kahrolsun Sarı Sendikacılık”, “Metro’ya girme zulme ortak olma”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, sloganları atıldı.

İşçiler, Metro önünde Bursa halkından gasp edilen hakları için verdikleri mücadeleye destek isteyerek, Metrodan alışveriş yapmama çağrısında bulundu. İşçiler, mücadele kararlılığını dile getirdikleri konuşmalarında, altı aydır hem patronlara hem de sarı sendikacılığa karşı mücadele verdiklerini ifade ettiler. İşçiler altı ay boyunca il il gezdiklerini, Metro’unun bulunduğu her yeri mücadele alanına çevirdiklerini ifade etti. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü