Anasayfa EMEK GEÇİNEMİYORUZ | Riha’da seyyar satıcı kendini aracına zincirleyerek yakmaya çalıştı

GEÇİNEMİYORUZ | Riha’da seyyar satıcı kendini aracına zincirleyerek yakmaya çalıştı

Salı, 13 Mart 2018 13:10
Yazdır PDF

Yoksulluk ve güvencesizlik bir emekçinin daha isyanına neden oldu. Riha’da (Urfa) seyyar satıcılık yapan bir emekçi, ekmek teknesine el koyulacağını söyleyerek kendisini arabasına zincirledi ve yakmak istedi.

urfada seyyar satici

H. Merkezi: Yoksulluk ve güvencesiz çalışma koşulları emekçilerin canını yakmaya devam ediyor. Bu kez bu isyanın adresi Riha’da ekmek teknesine el koyulacağını söyleyen bir emekçi oldu.

Riha’da Atatürk Bulvarı’ndaki kaldırımda portakal ve meyve suyu satan seyyar satıcı Abdülmecit Ç, tezgahının elinden alınacağını ve çalışmak için yer verilmediğini söyleyerek kendisini seyyar arabasına zincirledi. Bölgede zabıta terörüne maruz kalan seyyar satıcılar bir süredir bu konuda sorun yaşıyordu.

Seyyar satıcının bulunduğu yere gelen zabıtalar Abdülmecit Ç’yi bölgeden ayrılması için uyararak aracına el koymakla tehdit ettiler. Bir süre daha eylemini sürdüren seyyar satıcı, bir süre sonra elindeki benzini üzerine dökerek kendisini yakmaya çalıştı.

Abdülmecit Ç., trafik polisinin iknası sonucu eyleminden vazgeçti. İhbarla olay yerine gelen zabıta görevlileri, bir süre konuştukları Abdülmecit Ç.'nin yüzünü yıkadıktan sonra Zabıta Daire Başkanlığına götürdü.

 

urfada seyyar satici2


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü