Anasayfa EMEK REAL DİRENİŞİ | “Çocuklarımızın ve bizim geleceğimizi elimizden alamayacaksınız”

REAL DİRENİŞİ | “Çocuklarımızın ve bizim geleceğimizi elimizden alamayacaksınız”

Salı, 03 Nisan 2018 17:16
Yazdır PDF

Real Market işçilerinin direnişi İstanbul’da Kozyatağı ve Güneşli’de haftanın dört günü devam ederken bir taraftan da eylemler, basın açıklamaları OHAL yasaklarına rağmen Konya’ya taşındı.

KONYA VE ANKARA REAL İŞÇİLERİ 2

H. Merkezi: Bugün Konya’da METRO Mağazası önünde Real Market işçileri aileleri, çocukları ile birlikte basın açıklaması yaptı. Ankara ve Konya Real işçilerinin ortaklaşa yaptığı eylemde basın açıklaması Ankara’dan Real Market direnişçisi Tekmile Yüklü tarafından yapıldı.

Yüklü yaptığı açıklamada Real marketlerinin nasıl hileli bir şekilde Beğendik Grubu’na devredildiğini ve iflas ettirildiğini açıklayarak şöyle devam etti: “Bizler yıllarca çalıştık. En az çalışanımız 10 yıllık. Bizlerin gençliği Real marketlerde geçti. Gençliğimiz geri gelmeyecektir. Ve bizler bir daha 19 yıl çalışamayacağız. Çocuklarımızın ve bizim geleceğimiz hileli bir şekilde elimizden alınmıştır. Gasp edilen haklarımızdan da yasalara ve yargı kararlarına göre Beğendik ve Metro sorumludur. Bu nedenle bizler haklarımızı alıncaya kadar mücadelemizi devam ettireceğiz.

 

“Yasal haklarımızı alana dek mücadele sürecek”

Söz alan Real direnişçilerinden Gönül Akay ve Ünal Sezer de çocuklarının ve kendi geleceklerinin ellerinden alınmasına izin vermeyeceklerini ve bu yasal haklarını alıncaya kadar eylemlere ve mücadeleye devam edeceklerin belirttiler. Konya halkını da METRO’dan alış veriş yapmamaya davet ederek bu zulme ortak olmamalarını istediler.

Nakliyat-İş Sendikası Konya İl Temsilcisi Mehmet Ünver de söz alarak Tez Koop-İş’in üyelerine sahip çıkmadığını, işçi sınıfına sorumlulukları gereği kendi iş kollarında olmamasına rağmen Nakliyat-İş olarak işçilere sahip çıktıklarını ve bu mücadele başarıya ulaşıncaya kadar da sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Basın açıklaması atılan sloganların adından sona erdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü