Anasayfa EMEK 1 MAYIS | DİSK, KESK, TMMOB, TTB; Maltepe'deyiz

1 MAYIS | DİSK, KESK, TMMOB, TTB; Maltepe'deyiz

Salı, 10 Nisan 2018 11:09
Yazdır PDF

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak için başvuru yapan sendikaların talebi reddedildi. Sendikalar 1 Mayıs’ı Maltepe Meydanı’nda kutlayacağını açıkladı.

sendikala 1 mayısta maltepede

H. Merkezi: DİSK, KESK, TMMOB, TTB Genel Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri DİSK Genel Merkezi’nde 1 Mayıs programını düzenledikleri basın toplantısıyla açıkladı.

Basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Başkanları Aysun Gezen ve Mehmet Bozgeyik, TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, HDK, HDP, ESP MYK Üyesi Suat Çorlu, Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya’nın yanı sıra siyasi parti ve sendika başkanları katıldı.

Basın açıklamasını okuyan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarla kutlamak için hazırlıklara başladığımızı duyurmak amacıyla bugün bir aradayız” dedi.

 

“Sabahın bir sahibi var”

“Sabahın bir sahibi var ve biz DİSK-KESK-TMMOB ve TTB olarak, tüm dostlarımızla beraber sabahın sahibinin kimler olduğunu bu sene başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarla ifade etmek istiyoruz“ diyen Beko, bu yıl 1 Mayıs’ı emeğin demokrasi şölenleri olarak örgütleme kararlılığında olduklarını söyledi.

Bu görkemli buluşmaları gerçekleştirmek için, başta İstanbul Maltepe’de olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs’ı DİSK-KESK-TMMOB-TTB olarak, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza, örgütleyeceklerini ifade eden Beko, “Biz dört emek ve meslek örgütü olarak sadece üyelerimizi ve bizlerle beraber 1 Mayıs alanlarında olacağını ifade eden onlarca dost kurumu değil, bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs 2018 için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırıyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü