Anasayfa EMEK İşçiler sloganlarla Real patronunu karşıladı, polis patronu korumaya aldı

İşçiler sloganlarla Real patronunu karşıladı, polis patronu korumaya aldı

Cumartesi, 14 Nisan 2018 09:33
Yazdır PDF

Real Market işçileri gasp edilen haklarını almak için almanya’dan gelen şirket yetkilileri ile görüşmek istedi. Polisin patron yerine konuştuğu ve patronu korumaya aldığı eylem boyunca işçile rkararlı bir şekilde seslerini duyurmaya çalıştılar.

 kozyatagi

H. Merkezi: Real Market işçileri 8 aydır seslerini duyurmak, gasp edilen haklarını almak için Beğendik, Metro ve bağlı işyerlerinin önünü eylem alanına çevirmeye devam ediyorlar.

Dün işçiler Almanya’dan gelen şirket sorumlularına yaşananları anlatmak ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla İstanbul-Kozyatağı’nda bulunan Metro market önünde eylem ve basın açıklaması düzenlediler. Eyleme İstanbul ve Ankara Real direnişçileri çocukları ve aileleri ile birlikte katıldılar. Eyleme Nakliyat-İş Sendikası da katılarak destek verdi.

 

kozyatagi 2Patronlara polis koruması

Sloganlarla başlayan eylem Real Mağazası bahçesinde sürerken polis patronların bulunduğu alanı TOMA ve çevik kuvvet ile işçilerden korumaya aldı. Ancak tüm engellemelere rağmen yolun karşısındaki Metro’nun bahçesine giren Real direnişçileri sloganlar atarak yetkililerle görüşmek istediklerini belirttiler. Polisin “çıkın” uyarısına işçiler görüşme yapmadan çıkmayacaklarını söylediler.

Bunun üzerine polis içeride görüşülecek yöneticilerin bulunmadığını belirtti. Bu cevaba tepki olarak direnişçiler sloganlarla protesto ettiler. Bu arada bir otobüs çevik kuvvet ve TOMA gelerek güvenlik önlemleri aldı. Bu duruma tepki gösteren direnişçiler tek amaçlarının bir yetkili ile görüşmek ve sorunun çözümü için bir muhatap istediklerini belirtiler.

 

“Genel müdür sözünü tutsun”

Metro Genel Müdürü Kubilay Özerkan’ın “en ufak hukuki sorumluluğumuz olduğu kanıtlanırsa işçilerin yasal haklarını öderiz” yönündeki sözünü bir kez daha hatırlatarak Metro’nun bu sözünü yerine getirinceye kadar her türlü meşru eylemi yapacaklarını ve haklarını alıncaya kadar mücadelenin devam edeceği yönündeki kararlılıklarını bir kez daha ifade ettiler.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü