Anasayfa EMEK İşçiler 16 Nisan’da Zeytinburnu Belediyesi önünde eyleme başlıyor

İşçiler 16 Nisan’da Zeytinburnu Belediyesi önünde eyleme başlıyor

Pazar, 15 Nisan 2018 18:16
Yazdır PDF

Zeytinburnu Belediyesi’nden KHK ile ihraç edilen işçiler “İşimizi ekmeğimizi geri istiyoruz” diyerek 16 Nisan Pazartesi günü belediye binası önünde eylem yapacaklarını duyurdu.

 

zeytinburnu belediye iscisiH. Merkezi: 16 Nisan Pazartesi günü Zeytinburnu Belediyesi önünde olacaklarını belirten işçiler, “Bu yanlıştan dönün ya da çok uzun bir direnişe hazır olun diyoruz” dedi.

İhraç edilen işçiler adına açıklama yapan Kenan Güngördü, “Zeytinburnu Belediyesi’nde emniyet arşiv soruşturması gerekçe gösterilerek 11 işçi çıkarıldı. Gizlilik kararı var denilerek hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atıldık. Tüm diyalog yollarını denedik. Belediyeden açıklama bekliyoruz. Belediyeye son bir çağrı yapıyoruz. Bu yanlıştan dönün ya da çok uzun bir direnişe hazır olun diyoruz” dedi.

DİSK ve KESK dışında siyasi partilerden ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından destek aldıklarını belirten Güngördü, 16 Nisan pazartesi saat 12.00’de Zeytinburnu Belediyesi’nin önünde basın açıklaması yapılacağını kaydetti.

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler nisandan itibaren kadroya alınmıştı. Ancak birçok yerde de taşeronlar güvenlik soruşturması nedeniyle kadroya alınmamıştı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü