Anasayfa EMEK İşten atılan taşeron işçi belediye önünde eyleme başladı

İşten atılan taşeron işçi belediye önünde eyleme başladı

Pazartesi, 16 Nisan 2018 12:57
Yazdır PDF

Zeytinburnu Belediyesi'nde taşeron kadro düzenlemesi ile işten çıkarılan işten atılan 11 işçiden biri olan Kenan Güngördü, belediye önünde süresiz oturma eylemine başladı.

 

zeytin burnu isciH. Merkezi: Taşeron kadro düzenlemesi ile işten atılan 11 işçiden biri olan Kenan Güngördü, belediye önünde yaptığı açıklama ile “Bizler işimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz” dedi. Güngördü, işine geri dönene kadar eylemine devam edeceğini söyledi.

“Çalışma hakkımız elimizden alındı”

Zeytinburnu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Güngördü, taşeron kadro düzenlemesini “müjde veriyoruz” denilerek gündeme geldiğini fakat sonrasında güvenlik soruşturması, sınav ve mülakat gibi uygulamalara tabi kılındıklarını bu süreçte de binlerce taşeron işçi, bu süreçte işinden ekmeğinden edildiğini ifade etti. Ardından, “Biz de bu keyfi uygulamaya tabi edilip gerekçesiz şekilde işten atıldık. En doğal hakkımız olan çalışma hakkımız elimizden alındı” dedi.

“İşimiz, ekmeğimiz ve onurumuzdur. Alacağız”

“Bizler, işimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz” diyen Güngördü şöyle devam etti: “Savcılıktan aldığımız temiz kağıtlarını içeri verdik. Hiçbir güvenlik sorunumuz yoktur. ‘Hakkımızda bir soruşturma varsa hukuki işlem yapın’ dedik. Yoksa işimizi geri verin. Hiçbir açıklama yapılmıyor. Bu hukuksuzluğu ve kanunsuzluğa bir son verin.” Belediye başkanından siyasi partilere kadar tüm kapıları çaldıklarını ancak hiçbir çözüm bulamadıklarını belirten Güngördü, “Gerekli şartları taşımadığımız söyleniyor. 20 yıllık taşeron işçisiyim. Şimdiye kadar gerekli şartları taşıyordum da şimdi ne oldu? Emek mücadelemiz işimizi geri alana kadar devam edecek. Bu yanlıştan dönün çünkü işimiz, ekmeğimiz ve onurumuzdur, alacağız" diye konuştu.

Her gün 1 saat belediye önünde olacak

Güngördü yaptığı açıklama ardından belediye önünde oturma eylemine geçti. Her gün belediye önünde 1 saatlik oturma eylemi yapacağını açıklayan Güngördü, bir sonuç çıkmazsa da ilerleyen zamanlarda eylemimi açlık grevi ile devam ettireceğini belirtti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü