Anasayfa EMEK Yapı&Yapı İnşaat önünde direnişte olan işçilere polis saldırdı, 7 kişi gözaltına alındı

Yapı&Yapı İnşaat önünde direnişte olan işçilere polis saldırdı, 7 kişi gözaltına alındı

Salı, 17 Nisan 2018 14:17
Yazdır PDF

Ücretlerini alamayan işçilerin, Yapı & Yapı İnşaat merkez binası önünde sürdürdükleri eyleme polis saldırdı, İnşaat İş üye ve temsilcileri gözaltına alındı.

 

insaat is yapiyapiH. Merkezi: Ücretleri gaspedilen ve Yapı & Yapı İnşaat tarafından mağduruiyetlerin giderilmemesi üzerine merkez bina önünde direnişe geçen işçilere polis saldırdı, 7 kişi gözaltına alındı.

Yapı & Yapı İnşaat’ın Altunizade bulunan merkez binası önünde hergün bir saatlik eylem kararı alan sendika üyesi işçiler ve temsilcileri, polisin “açıklama yapıp, gidin” çağrısına “bir saatlik eylemimizi gerçekleştirmeden hiçbir yere gitmeyeceğimiz” demesinin ardından hiçbir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındılar.

 

İşçiler mücadeleyi büyütmeye devam edecektir

Üye ve yöneticilerin gözaltına alınmasının ardından yazılı açıklama yayımlayan İnşaat-İş işçilerin, “İnşaat patronlarının karşısında meşruluğundan asla taviz vermeyecek, işçi arkadaşlarımızın örgütlü ve sınıf bilinçli duruşuyla hak alma mücadelesini büyütmeye devam edecektir” dedi.

İnşaat İş Sendikası’nın gözaltılara dair yaptığı açıklamada, bir gün önce İlçe Emniyet Müdürü’nün direnişteki işçilere, “sizin yaptığınız hak aramak değil, şov yapıyorsunuz”, “bunlarla ne işiniz var?” çağrılarıyla yetinmeyip bugün saldırdığı ve tutumun kişisel olmaktan öte, aynı şekilde Pamukova da faaliyet gösteren ve patronun işçilerin ücretlerinde iyileştirme yapmadığı gerekçesi ile iş bırakan işçilere polis amirinin “sendikaya uymayın” dediği hatırlatıldı.

Açıklamada son olarak şu ifadelere yer verildi:

Sendika temsilcilerimiz ve işçi arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. İnşaat işçilerinin dişe diş bir mücadeleyle yarattığı sendikamız meşruluğunu işçilerin gücünden almaktadır. İnşaat patronlarının karşısında da bu meşruluğundan asla taviz vermeyecek, işçi arkadaşlarımızın örgütlü ve sınıf bilinçli duruşuyla hak alma mücadelesini büyütmeye devam edecektir.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü