Anasayfa EMEK Rafi Tekstil’de mobbing ve işten atma protesto edildi

Rafi Tekstil’de mobbing ve işten atma protesto edildi

Cumartesi, 28 Nisan 2018 14:30
Yazdır PDF

Rafi Tekstil’de bir kadın işçinin mobbing ve baskılar sonrası işten atılması, iş yeri önünde yapılan eylemle protesto edildi.

Rafi Tekstilde mobbing ve işten atma protesto edildi

H. Merkezi: Tekstil İşçileri Koordinasyonu, Rafi Tekstil’de ustabaşının psikolojik tacizine maruz kalan ve buna ses çıkardığı için işten atılan kadın işçiyle ilgili Bağcılar’daki fabrika önünde basın açıklaması yaptı.

“Rafi Tekstil’de tacize, mobbinge ve işten atılmaya sessiz kalmayacağız” yazılı pankart açılan eylemde, “İşçi düşmanı Rafi Tekstil”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları atıldı.

 

“İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”

Ocak ayında işten atılan kadın işçi yaptığı açıklamada yaşadığı baskıyı ve verdiği mücadeleyi anlattı. Konuşmasını “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganı ile bitiren işçinin ardından destekçi kurum ve sendikalar konuşma yaptı.

Dev Tekstil adına konuşma yapan Okan Karaçam, Uğur Konfeksiyon’da yaşadığı süreci anlatarak Rafi Tekstil işçilerini Dev Tekstil’de örgütlenmeye çağırdı.

 

Kadın işçilerin tek alternartifi örgütlenmek

İşçi Emekçi Kadın Komisyonları (İEKK) adına yapılan konuşmada ise kadın işçilerin karşılaştığı sorunlara değinilerek kadın işçilerin tek alternatifinin örgütlenmek olduğu vurgulanarak 1 Mayıs’a çağrı yapıldı. Desteğe gelen kurumların konuşmalarının ardından eylem mücadele çağrısıyla noktalandı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü