Anasayfa EMEK Real Market işçileri Viaport AVM’de Media Markt önündeydi

Real Market işçileri Viaport AVM’de Media Markt önündeydi

Pazar, 29 Nisan 2018 20:35
Yazdır PDF

İstanbul, Ankara, Konya, Adana’da direnen Real Market işçilerinin bugünkü adresi İstanbul-Kurtköy’deki Viaport AVM’deki Media Markt oldu. işçiler bir kez daha haklarını gasp ettirmeyeceklerini belirttiler

real maket iscileri kurtkoyde

H. Merkezi: Real Market işçileri gasp edilen hakları için aylardır İstanbul Kozyatağı, Güneşli, Kağıthane Ankara, Konya, Adana’da Metro mağazaları önlerinde direnişini sürdürüyor. İşçilerin bugünkü adresi İstanbul-Kurtköy’de bulunan Viaport AVM’deki Media Markt oldu.

ÖGB’nin eylem süresince işçileri çevirerek eylemin görünürlülüğünü engelleme çabasına giriştiği protestoda “Haklarımızı Gasp Edenlere İşçi Düşmanlığına Ortak Olma, Metro ve Media Markt’tan Alışveriş Yapma” ve Metro, Real, Beğendik Logolu “Haklarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz” pankartları açıldı. Eylemde “Metro’ya Girme Zulme Ortak Olma”, “İşçi Düşmanı Metro”, “Hileli İflası Yutmuyoruz”, “Direne Direne Kazanacağız” sloganları atıldı.

Nakliyat-İş Sendikası’nın da destek verdiği eylemde konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Metro Market zincirinin hileli bir şekilde iflas ettiğinin raporlarla kanıtlandığını belirterek “Metro’nun yapacağı tek şey vermiş oldukları sözü yerine getirmek olacaktır” dedi. İşçilerin sendikası olan Tez Koop-İş Sendikası’nın bu süreçteki sorumlulardan olduğunu belirtti.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü